اتومبیل خودران Apple در سان‌فرانسیسکو

Apple در چند هفته گذشته مشغول تست نرم‌افزارهای خودران بر روی 3 ماشین لکسوس مدل RX450h بوده است. صبح روز گذشته  یکی از خوانندگان MacRumors توانست تصاویر این اتومبیل‌ها را ثبت کند. این مجموعه تصاویر، تائید کننده تلاش Ap‌ple برای پروژه اتومبیل‌های خودران است.

فیلم گرفته‌شده حاکی از آن است که این اتومبیل، مجهز به چندین دوربین و سنسور برای تشخیص محیط اطراف و جاده است. در بخش بالایی این اتومبیل از یک سنسور 64 کاناله مدل HDL-64E ساخت شرکت Velodyne به همراه دست‌کم دو رادار و چند دوربین برای مسیریابی استفاده‌شده است. اکنون این اتومبیل توسط 6 متخصص سیستم‌های خودران در حال آزمایش است.

 

 

Ap‌ple در چهاردهم آپریل امسال مجوز آزمایش اتومبیل‌های خودران را از «دپارتمان وسایل نقلیه موتوری آمریکا» دریافت کرده و بدون فوت وقت اتومبیل‌های خودران خود را به جاده‌ها آورده است.

چند سالی است که فعالیت A‌pple درزمینه توسعه اتومبیل‌های خودران سروصدای زیادی به پا کرده و تا پیش‌ از این نیز شایعات مدعی اقدام Apple برای تولید اتومبیل‌های خودران شده بودند. اما آنچه امروز از آن مطمئن هستیم این است که A‌pple در حال اجرای پروژه‌ای با رهبری  Bob Mansfield است تا پلتفرمی نرم‌افزاری در حوزه خودران سازی اتومبیل‌ها ارائه دهد.

بر همین اساس به نظر نمی‌رسد که Appl‌e به‌تنهایی قصد ساخت اتومبیل‌های خودران را داشته باشد بلکه در تلاش است تا با همکاری و شراکت کمپانی‌های سازنده اتومبیل، محصول خودران خود را به بازار عرضه کند.

Apple با ورود این اتومبیل‌های خودران به مکان‌های عمومی، آن‌ها را در معرض نمایش عموم قرار داده اما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد آینده اتومبیل‌های خودران Apple در دست نیست.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.