پیش‌بینی‌ها درباره آینده واقعیت افزوده برای اپل

مدت زیادی است که اخبار و شایعات درباره نسل‌های بعدی آیفون دست‌به‌دست می‌شوند. از طرف دیگر ادعاهای یکی دو سال گذشته تیم کوک در مورد اهمیت فناوری واقعیت افزوده برای اپل و همچنین عرضه بستر نرم‌افزاری ARKit باعث شده تا حدس و گمان‌های زیادی در مورد آینده اپل در حوزه واقعیت افزوده زده شود. حال سؤال اصلی این است که آیا اپل قصد ورود به حوزه تولید هدست‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را دارد؟ بر اساس این نشانه‌ها می‌توان به عرضه چنین محصولی تا سال 2018 امیدوار بود.

شایعات ادعا می‌کنند که صفحه‌ نمایش نسل بعدی آیفون رزولوشن بسیار زیادی خواهد داشت. بر همین اساس صفحه‌ نمایش آیفون آینده رزولوشن 1125 در 2436 خواهد داشت که برای اجرای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بسیار فوق‌العاده است. علاوه بر این سرسخت‌ترین رقیب شرکت اپل یعنی سامسونگ اخیراً با معرفی Gear VR به همراه گلکسی اس 8 قدم بزرگی در زمینه واقعیت مجازی برداشته که همین مساله می‌تواند باعث ایجاد انگیزه بیشتری برای تولید محصولات این فناوری شوند.

تمام این مسایل در کنار ادعای تیم کوک مبنی بر تمرکز اپل بر محصولات مبتنی بر واقعیت افزوده در فوریه امسال و ثبت پتنت عینک هوشمند با شیشه‌های دیجیتالی در جولای امسال باعث شده تا تقریباً از اینکه اپل در حال ساخت یک هدست هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده است، اطمینان داشته باشیم.

ثبت پتنت جدید شیشه های دیجیتالی توسط اپل به شایعات بیشتر در مورد آینده واقعیت افزوده محصولات این شرکت دامن زده است

ثبت پتنت جدید شیشه های دیجیتالی توسط اپل به شایعات بیشتر در مورد آینده واقعیت افزوده محصولات این شرکت دامن زده است

 

 

پیش‌بینی می‌شود تا بستر واقعیت افزوده آیفون بعدی بخشی از اپلیکیشن camera باشد. این قابلیت می‌تواند دقیقاً مانند آن چیزی که پیش‌ از این در SnapChat و اپلیکیشن‌های مشابه دیده‌ شده باشد. علاوه بر اینکه این قابلیت‌ها می‌توانند تجربه بازی‌های مبتنی بر واقعیت افزوده و سلفی‌های 3 بعدی را در آیفون بعدی موجود کنند.

با این‌ وجود اپل با معرفی iOS 11 به همراه ARKit تا حدودی از تلاش خود را به کاربران و توسعه‌ دهندگان نشان داده است. اما بدون شک این فناوری زمانی کامل‌تر می‌شود که اپل از بسترهای سخت‌افزاری جدید خود در نسل بعدی آیفون نیز رونمایی کند که اگر چنین شود، تجربه کاربری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مثل پوکمون گو تغییر پیدا خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.