با نسل جدید ایموجی های اپل آشنا شوید

یکی از ویژگی‌های سیستم‌ عامل جدید اپل ایموجی‌های متحرک یا Animoji است که ترکیب دو کلمه Animation و Emoji است و آیکون‌های آن مشابه با ایموجی‌های معروف اپل است. این انیموجی‌ها حالا می‌تواند حالات چهره شما را در قالب انیمیشن نمایش دهد.

نمایش این قابلیت در کنفرانس 12 سپتامبر احتمالاً بامزه‌ترین یخش این رویداد محسوب می‌شد، مخصوصاً زمانی که صدای مدیران اپل با حرکت Animoji های مختلف پخش می‌شد. هر چند سیستم‌ عامل iOS 11 در ماه ژوئن رونمایی شد اما Animoji با سخت‌افزار FaceID یا قابلیت تشخیص چهره فعال می‌شود، برای همین دو نفر از مدیران اپل در رابطه با آن صحبت کردند.

Animoji برای نشان دادن حرکات صورت شما باید تمام حرکات عضلات صورت را ثبت کند که این قابلیت تنها با دوربین آیفون 10 یا همان iPhone X امکان‌پذیر است. این قابلیت جدید در پلتفرم Messages در سیستم‌ عامل iOS قابل دسترسی خواهد بود و نکته جالب‌تر اینکه شما می‌توانید ایموجی‌هایی که با صدا و حرکات صورتتان ثبت کردید در سایز بزرگ‌تر روی صفحه ویرایش کنید یا قسمتی را حذف کنید. مخاطب شما Animoji را در قالب پیام ویدئویی دریافت خواهد کرد و قطعاً ارسال این نوع از ایموجی‌ها در سیستم‌ عامل iOS 11 لذت‌بخش خواهد بود.

باید به این نکته اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آیفون 10 قابلیت FaceID آن است. اپل برای فعال‌سازی این قابلیت از تکنولوژی بی‌نهایت حرفه‌ای استفاده کرده است که به آن Neural network می‌گویند که نه تنها ریزترین و سریع‌ترین حرکات صورت شما اسکن می‌کند بلکه در صورتی که به دوربین نگاه کنید اما توجه شما به آن نباشد هم باز نخواهد شد.

اپل برای تعبیه Face ID در آیفون 10 و البته بیشتر از آن برای ساخت Animoji ها با Snapchat  همکاری کرده است. ویژگی‌های آیفون X را می‌توانید در اپل مگ مطالعه کنید و اخبار ما را دنبال کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.