همکاری اپل با Health Gorilla در پروژه اطلاعات پزشکی کاربران

Apple و Health Gorilla در حال همکاری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تشخیصی – پزشکی‌ کاربران‌اند.

روز گذشته اپل مگ خبری در رابطه با تیم مخفی اپل برای تبدیل آیفون به فروشگاه چند منظوره پزشکی منتشر کرد و امروز گزارش تازه ای از CNBC در رابطه با جزئیات بیشتر این خبر منتشر شده است.

این گزارش حاکی از آن است که اپل و Health Gorilla در حال همکاری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تشخیصی – پزشکی‌ کاربران‌اند. این اطلاعات شامل آزمایش خون افراد هم می‌شود که با همکاری شرکت ها و بیمارستان های معتبری چون Quest و LabCrop و همچنین مراکز رادیولوژِی و عکسبرداری انجام خواهد گرفت.

کمپانی Health Gorilla برای دریافت اطلاعات کامل افراد از گذشته تا به حال چیزی حدود 5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و مدعی شده این اطلاعات الکترونیک پزشکی تمام دوره زندگی افراد را در بر می‌گیرد تا بتوان بهترین امکانات مورد نیاز پزشکی را در اختیار کاربران قرار داد.

به گزارش CNBC اپل در راستای حل مشکل عدم همکاری شرکت های مختلف با یکدیگر اعلام کرده که مرکز این اطلاعات، خود شخص است و هدف در اختیار گذاشتن ابزاری برای بررسی و ذخیره و اشتراک گذاری اطلاعات ضرروی پزشکی مانند جواب آزمایش‌ها و آلرژی‌ها و بیماری‌های خاص افراد است.

بر اساس این گزارش این پروژه شاید شاخه‌ای از اپلیکیشن فعلی سلامت اپل باشد که تنها تمرکزش بر سلامت ورزشی افراد؛ مثل تعداد قدم ها در روز است. شروع همکاری با بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی معتبر دنیا شاید شروع تازه‌ای از یک پروژه عظیم پزشکی باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.