اپل و فیت‌بیت به برنامه آزمایشی سلامتی هوشمند FDA پیوستند

سازمان غذا و داروی آمریکا نام 9 کمپانی شرکت‌ کننده در برنامه آزمایشی سلامتی هوشمند از جمله اپل و فیت‌بیت را اعلام کرد. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس جدیدترین گزارش بلومبرگ سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به‌تازگی نام اپل، فیت‌بیت، سامسونگ، Johnson & Johnson ، Pear Therapeutics ، Phosphorus ، Roche و Tidepool را به‌ عنوان کمپانی‌های شرکت‌کننده در برنامه آزمایشی سلامتی هوشمند خود اعلام کرده است.

بر اساس این برنامه، FDA تصمیم دارد تا با بیش از 100 کمپانی سازنده محصولات سلامتی هوشمند برای اعمال فاکتورها و استانداردهای مورد تائید این سازمان در محصولات جدید همکاری کند. بر اساس خط زمانی معمول FDA، گرفتن این تأییدیه‌های لازم، برای محصولات هوشمند سلامتی نزدیک به یک ماه زمان نیاز خواهد داشت و 9 کمپانی مذکور تا به امروز با این سازمان برای دریافت مجوز و تأییدیه‌های لازم همکاری کرده‌اند.

Scott Gottlieb، عضو هیئت‌ مدیره این سازمان، اعلام کرده که مشارکت با این 9 کمپانی به‌صورت آزمایشی بوده و به FDA برای تشخیص فاکتورهای اساسی این‌گونه محصولات و تنظیم قوانین صحیح برای ارائه مجوز و تأییدیه به آن‌ها کمک خواهد کرد.

این برنامه سعی دارد تا فاکتورهای صحیح برای ارائه مجوز به محصولات سلامتی هوشمند را بررسی و قوانین مشخصی برای آن‌ها تنظیم نماید.

موج تولید و عرضه محصولات سلامتی هوشمند چند سالی است که قوت گرفته و هنوز هیچ سازمان قابل‌ اعتمادی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و یا FDA قوانینی مشخص برای تعیین استانداردهای مجاز در این محصولات در دست ندارند.

بر همین اساس FDA تصمیم دارد تا با همکاری شرکت‌های پیشگام در این زمینه از جمله اپل، استانداردهایی دقیق برای تولید و عرضه این محصولات، حداقل در کشور آمریکا تنظیم کند. سازمانی‌های بهداشتی دیگر نیز در چند سال اخیر به فکر ایجاد چنین استانداردهایی بوده‌اند اما در حال حاضر سازمان غذا و دارو آمریکا در این زمینه تا حدود پیشرو بوده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.