جزئیات مذاکره اپل و Aetna در مورد اپل واچ منتشر شد

اپل با همکاری Aetna در حال آماده‌سازی بسترهای مناسب برای ارائه مدل‌های قدیمی اپل واچ در بیمارستان‌های تحت پوشش این بیمه خدمات درمانی است.

تا پیش‌ از این خبرهایی در مورد تصمیم شرکت خدمات درمانی  Aetna برای مذاکره با اپل به‌منظور اجرای طرح ارائه اپل‌واچ هایی که در مرحله تولید متوقف شده‌اند منتشر شده بود. اما حالا پس از پایان این مذاکره در هفته گذشته، جزئیات بعضی از موضوع‌های موردبحث در ملاقات صورت گرفته منتشر شده است. این ملاقات میان برخی از کارکنان  Aetna، برخی از مدیران اپل و مدیران بعضی از بیمارستان‌های تحت پوشش  Aetna صورت گرفته است.

اطلاعات این مذاکره توسط Mandy Bishop، یکی شرکت‌کنندگان این جلسه منتشر شده است. او ادعا می‌کند که هدف اصلی Aetna در این مذاکرات تشخیص قابلیت‌های اپل واچ به‌منظور ارائه سبک زندگی بهتر، خوردن غذاهای سالم‌تر و مدیریت بهتر مسائل مربوط به‌ سلامت بود و بیشتر زمان این مذاکره برای دریافت فیدبک از کارکنان Aetna که اپل‌واچ را برای مدتی مشخص امتحان کرده بودند گذشت.

در این میان، حفظ حریم خصوصی داده‌های کاربر، محور اصلی صحبت‌های مدیران اپل بود. آنان در سخنان خود توضیح دادند که داده‌های سلامتی ثبت‌ شده از اپل‌واچ تنها با اجازه کاربر و از طریق اپلیکیشن‌های third-party باید قابل اشتراک‌گذاری باشند.

علاوه بر این، عدم وجود سیستم تشخیص بر اساس شرایط در اپل‌واچ یکی از محورهای این گفت‌وگو بود. Aetna ادعا می‌کرد که اپل‌واچ قابلیت تشخیص موقعیت‌های مختلف را ندارد و در شرایطی خاص ممکن است پیام‌های اشتباهی را نشان دهد. Aetna برای مثال ادعا کرد که اپل‌واچ در هنگام پرواز پیغام «زیاد نشستن» را می‌دهد و از کاربر که مجبور است تا پایان پرواز روی صندلی خود بشیند درخواست ایستادن و نرمش می‌کند.

علاوه بر این Aetna بحث قیمت اپل‌واچ را نیز مطرح کرد. Aetna ادعا می‌کند که بسیاری از مشترکان آن‌ها نیاز به سیستمی هوشمند برای یادآوری زندگی سالم هستند اما آن‌ها از پس هزینه خرید اپل واچ بر نمی‌آیند، اما درعین‌حال کسانی هستند که حتی می‌توانند بیش از یک اپل‌واچ خریداری کنند و برای همسر و فرزندان خود نیز این ساعت هوشمند را تهیه می‌کنند.

در پایان بحث قیمت اپل‌واچ همچنان بدون نتیجه باقی ماند اما Aetna اعلام کرد که برای این مساله مذاکره خواهد کرد.

مدتی است که Aetna برنامه‌ای به‌منظور عرضه رایگان اپل‌واچ به کارمندان و فروش آن‌ها با قیمت پایین‌تر به مشتریان راه انداخته است اما این شرکت اخیراً اعلام کرده که در حال مذاکره برای عرضه رایگان این ساعت‌های هوشمند به مشتریان خود است.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.