ایرپادز اپل در برابر پیکسل بادز گوگل

پیکسل بادز ۱۵۹ دلاری گوگل برای رقابت با ایرپادز اپل طراحی شده است، که نهایتا این هفته به بازار آمد و این ما را واداشت که این دو هدفون را برای مقایسه در کنار هم قرار بدهیم.

درحالی که ایرپادز به شکل وسیعی مورد استقبال قرار گرفت و در نقد و بررسی‌ها بسیار خوب عمل کرد، اما قضایا برای پیکسل بادز به این شکل رقم نخورد. از جهات مختلفی پیکسل بادز نمی‌تواند در برابر ایرپادز قد علم کند.

ایرپادز اپل در برابر پیکسل بادز گوگل

پیکسل بادز و ایرپادز هدفون‌های بلوتوثی ۱۵۹ دلاری هستند که برای اکوسیستم‌های اپل و گوگل طراحی شده‌اند، اما زمانی که صحبت از طراحی بشود این دو مدل فرق‌هایی با هم دارند. ایرپادزها عاری از هرگونه سیم هستند ولی پیکسل بادزها از یک سیم تنظیم شونده برای قرار گرفتن دور گردن استفاده می‌کنند. هردوی این هدفون‌ها با قاب محافظی عرضه شدند که یک باتری اضافه نیز در خود قرار داده‌اند.

ایرپادز اپل در برابر پیکسل بادز گوگل

هر دو هدفون از حرکات اشاره‌ای برای انجام کارهایی مانند سیری و دستیار صوتی گوگل و کنترل پخش موسیقی استفاده می‌کنند، اما هر دو کاستی‌های خودشان را دارند. هیچ کنترل ولومی در ایرپادز قرار داده نشده است، این یعنی که باید از سیری و از دستگاهی که به آن متصل شده اید برای تنظیم صدای آهنگ استفاده کنید و در پیکسل بادز گوگل نیز هیچ راهی برای سوئیچ کردن بین وظیفه‌ها وجود ندارد و باید از دستیار گوگل استفاده کنید. در هر صورت، هنگامی که یک پیکسل بادز را به یک آیفون متصل کنید عملکردهای آن کار نخواهند کرد.

ایرپادز‌ دارای یک قابلیت جذاب است که هنگامی که آن‌ها را از گوش خود جدا کنید اجرای موسیقی را متوقف خواهند کرد،‌که چنین قابلیتی اصلا در پیکسل بادز وجود ندارد. پیکسل بادز دارای قابلیت ترجمه منحصر به فردی است که نیازمند نصب گوگل ترنسلیت بر روی گوشی هوشمند می باشد و تجربه‌ای کاملا متفاوت با کاری که با اپ آن انجام می‌دهید را دارد.

ایرپادز اپل در برابر پیکسل بادز گوگل

چیپ W1 در داخل ایرپادز که یکی از موارد اصلی آن است به این دستگاه اجازه می‌دهد که خیلی سریع و راحت بین دستگاه‌های اپل مبادله داشته باشد، چیزی که گوگل در انجام آن مشکل دارد. در گوشی‌های اندروید شما نیاز دارید که پیکسل بادز را در قاب خود گذاشته و با استفاده از دکمه برای متصل کردن آن با گوشی خود استفاده کنید.

هر دو هدفون در محدوده قیمتی خودشان کیفیت مناسبی را به کاربران می‌دهند، اما بعد از گذشت مقداری زمان متوجه خواهید شد که ایرپادز در این زمینه بهتر عمل می‌کند. پیکسل بادز در هنگام پخش موسیقی به خصوص با اسپاتیفای کار سختی را در پیش داشت.

برخلاف برخی نقد و بررسی‌های مثبتی که پیکسل بادز از برخی سایت‌های اینترنتی گرفته است، تجربه‌ای که ما از این هدفون در کنار ایرپادز اپل داشتیم کمی متفاوت بود. و با در نظر گرفتن اینکه ما یک سایت با محصولات اپل هستیم باید این را عنوان کنیم که انتخاب ما ایرپادز اپل بوده است.

ممکن است که ما ایرپادز را به پیکسل بادز ترجیح داده باشیم، اما همانند مقایسه ما بین آیفون ۱۰ و گوگل پیکسل ۲ ایکس‌ال، انتخاب بین ایرپادز و پیکسل بادز به شدت به اکو سیستمی که از آن استفاده می‌کنید ارتباط دارد. اگر شما دارای یک آیفون، آیپد، آیپاد، یا مک هستید بدون شک ایرپادز نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

اگر شما آیفون و یا یکی دیگر از محصولات اپل را ندارید، شما نمی توانید از مزایای چیپ W1 آن بهرمند شوید و شاید بهتر باشد پیکسل بادز گوگل را انتخاب کنید. و همیشه رقبای بسیار دیگری نیز برای همین دستگاه‌ها در بازار موجود هستند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.