اتومبیل خودران اپل برای بار دیگر رؤیت شد

در آپریل امسال تصویری از یک اتومبیل شاسی‌بلند لکسوس در خلیج سان‌فرانسیسکو منتشر شد که سروصدای زیادی در مورد تلاش اپل برای تولید اتومبیل‌های خودران به پا کرد.

تصویر منتشر شده خودرو مذکور را در حالی نشان می‌دادند که دوربین‌ها و حسگرهای گوناگون به آن متصل شده بود و ادعا شد که خودروی مربوطه، توسط اپل برای توسعه سیستم خودران در اتومبیل‌ها مورداستفاده قرار گرفته است.

اما حالا چند ماه پس‌ از این اتفاق، اپل بار دیگر اتومبیل شاسی‌بلند خود را با سیستم‌ها و تجهیزات جدید به خیابان آورده است.

بر همین اساس، یکی از کاربران وب‌سایت Macrumors که در نزدیکی یکی از دفاتر اپل در سان‌ولی زندگی می‌کند تصاویری جدید از اتومبیل لکسوس و تجهیزات جدید اپل را منتشر کرده است. بر اساس ادعای این کاربر اتومبیل لکسوس مورد آزمایش توسط اپل بارها و به‌طور منظم در منطقه سان‌ولی دیده‌ شده است و معمولاً پس از رفت‌وآمدهای متعدد در مقابل دفتر اپل پارک می‌شود.

اتومبیل خودران اپل برای بار دیگر رؤیت شد

اتومبیل خودران اپل از ماه آپریل تاکنون تغییرات زیادی به خود دید و سیستم‌های تشخیصی، رادارها و سنسورهای آن به‌طور کامل متحول شده‌اند. علاوه بر اینکه احتمالاً اپل در حال آزمایش بر روی چندین مدل از خودروهای لکسوس با استفاده از این سنسورها است که یکی از مدل‌های آن لکسوس مدل 2015 450h است.

هنوز معلوم نیست که سنسورهای به‌کار رفته در این خودروها دقیقا به چه صورت کار می‌کنند. اما آنچه واضح است این است که اپل با استفاده از این مجموعه سنسورها که مانند باربند بر روی خودروهای شاسی‌بلند لکسوس سوار است، تصمیم دارد تا سیستمی خودران برای اتومبیل‌ها توسعه دهد.

اتومبیل خودران اپل برای بار دیگر رؤیت شد

این تصاویر نشان می‌دهد که مجموعه سنسورهای به‌کار رفته در اتومبیل‌های خودران اپل شامل دو بخش جلویی و پشتی می‌شود که تقریباً از همه زوایا اطراف خودرو را زیر نظر دارند. به‌احتمال‌ زیاد این سنسورها با استفاده از فناوری لیزر کار می‌کنند. رادارهای لیزری به‌کار رفته در این سنسورها با انتشار لیزر به تمام اطراف اتومبیل و دریافت انعکاس آن‌ها، اتفاقات هرلحظه اطراف خودرو را زیر نظر می‌گیرند.

اتومبیل خودران اپل برای بار دیگر رؤیت شد

 سیستم خودران با استفاده از مکان‌یاب GPS می‌تواند مکان اتومبیل را تشخیص داده و با استفاده از رادارهای لیزری و هوش مصنوعی به حرکت ادامه دهد. گفتنی است که در تمام مدت‌زمانی که اتومبیل‌ها در این منطقه برای آزمایش به خیابان می‌آیند، افرادی در اتومبیل حضور دارند و از خطرات احتمالی جلوگیری خواهند کرد. در تصاویر منتشر شده اتومبیل‌ها، سیستم‌های تشخیص لیزری و افراد حاضر در اتاقک به‌وضوح دیده می‌شوند.

اتومبیل خودران اپل برای بار دیگر رؤیت شد

اپل مدت زیادی است که تحت پروژه‌ای به نام تایتان در حال‌ توسعه اتومبیل‌های خودران است. این شرکت پس از دریافت مجوزهای لازم در اوایل سال 2017، اقدام به تجهیز اتومبیل‌های شاسی‌بلند لکسوس به سیستم خودران خود کرد تا به‌صورت آزمایشی روی هوش مصنوعی سیستم خودران خودکار کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.