اپل ناخواسته تولید تلویزیون‌های پشتیبان HDR و ۴K را تایید کرد

بعد از ماه‌ها شایعات ضد و نقیض و کارآگاه بازی‌ها و گمانه زنی‌های دوستداران محصولات جدید اپل درباره تولید تلویزیون‌های جدید این شرکت که از  ویدئوهای 4K و HDR پشتیبانی می‌کنند، اکنون ما تقریباً مطمئن هستیم که خبرهای منتشر شده درباره تولید چنین تلویزیون‌هایی صحت دارد و اپل در حال تولید این تلویزیون‌ها است. چیزی که خیلی عجیب است، این است که با وجود ید طولایی که اپل در مخفی نگه داشتن فناوری‌های جدید دارد و این چنین خبرهایی معمولاً سخت به بیرون درز می‌کند، اما این بار این خبر توسط سخنگوی هوم پاد خود اپل درز کرده است.

دیروز، 15 مرداد یکی از توسعه دهندگان iOS به نام Guilherme Rambo در توئیتر خود نوشت که در حین بررسی سیستم iOS هوم پاد به کدهایی برخورد کرده است که برای اپل تی وی‌ هایی استفاده می‌شود که نه تنها از رزولوشن 4k و ویدئوهای High Dynamic  پشتیبانی می‌کنند بلکه از تصاویر دالبی قابلیت HDR و از همه جالب‌تر از نسخه HLG ست HDR نیز پشتیبانی می کنند.

اپل با اضافه کردن قابلیت تصاویر دالبی به تلویزیون‌هایش و پشتیبانی از فرمت HDR10 استاندارد، قابلیت‌های یک ویدئوی تمام عیار را به کاربرانش ارائه خواهد داد و به راحتی می‌تواند با Chromecast Ultra رقابت و Roku Ultra و Amazon Fire TV را از میدان به در کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.