اطلاعات چیپ قدرتمند A11 اپل منتشر شد

کمتر از دو هفته به شروع ماه سپتامبر باقی‌ مانده و هیجان‌ها برای رویداد جدید اپل در این ماه بیشتر شده است. یکی از مهم ترین محصولاتی که بدون شک در رویداد سپتامبر معرفی خواهد شد، آیفون 8 است که اخبار و شایعات مربوط به آن حدود یک سال است فضای خبرگزاری‌های حوزه فناوری را دگرگون کرده است.

در این میان انتشار تصویر چیپ به‌کار رفته در iPhone 8 سر و صدای زیادی به پا کرده است. چیپ A11 که قرار است در آیفون 8 از آن استفاده شود توسط شرکت TSMC و به سفارش شرکت اپل تولید شده است. بر اساس شایعات این چیپ با فرایند 10 نانومتری تولید شده که به نسبت نسل قبلی بسیار سریع‌تر خواهد بود. این در حالی است که نسل قبلی پردازنده‌های اپل یعنی A10 Fusion با فرایند 16 نانومتری ساخته‌ شده بود.

Ice Universe یکی از حساب‌های کاربری فعال در زمینه تلفن‌های هوشمند در توییتر ادعا کرده که چیپ A11 توانسته امتیاز 4300 و 4600 را در تست تک‌هسته‌ای و امتیاز 7000 و 8500 در تست چندهسته‌ای Geekbench به دست آورد. در صورت حقیقت داشتن این ادعا، سرعت پردازش A11 دو برابر گلکسی اس 8 سامسونگ خواهد بود.

اطلاعات چیپ قدرتمند A11 اپل منتشر شد

پیش‌ از این کشمکش‌ها بر سر تأمین چیپ A11 بالا گرفته بود. TSMC و سامسونگ قصد داشتند تا بر سر دریافت سفارش این چیپ باهم رقابت کنند اما اپل با کنار زدن تأمین‌کننده کره‌ای، تمام سفارش‌های خود تا پایان 2017 را به TSMC داد. این در حالی است که دولت تایوان اخیراً چالش‌های زیادی را بر سر راه تأمین‌کنندگان اپل قرار داده که ادامه همکاری اپل با TSMC و دیگر شرکت‌های از این‌ دست را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

در این میان بعضی شایعات ادعا می‌کنند که TSMC برای سال 2018 نیز به‌عنوان تأمین‌کننده چیپ‌های سری A فعالیت خواهد کرد و بعضی دیگر با رد این ادعا، سامسونگ را به‌عنوان تأمین‌کننده بعدی پردازنده‌های اپل مطرح می‌کنند. برخی شایعات نیز از همین حالا خبر از تصمیم اپل برای عقد قرارداد تأمین چیپ های A12 با سامسونگ می‌دهند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.