درآمد چه کسی در اپل از مدیر عامل هم بالاتر است؟

Angela Ahrendts تنها زنی است که در گروه اجرایی اپل درآمدی بالاتر از مدیر عامل اجرایی این شرکت دارد. او دو سال گذشته بیشترین درآمد را در شرکت اپل داشته و نام او در میان زنان پردرآمد آمریکا به چشم می خورد.

Angela Ahrendts متولد 1960 در ایالت ایندیانا آمریکا است و سه فرزند دارد. او در سال 2006 پیشنهاد مدیریت اجرایی شرکت Burberry را پذیرفت به یکی از موفق‌ترین مدیران آمریکا مبدل شد.

مدیر ارشد کمپانی Burberry درباره او می‌گوید: «او به افراد انگیزه می‌دهد، الهام می‌بخشد و ویژگی اصلی او اهمیت به رضایت و انگیزه افراد گروهش است.»

در اکتبر سال 2013  بعد از سه دهه کار در زمینه مد و لباس خبر استعفای او از شرکت مد و لباس Burberry منتشر شد و بهار سال 2014  اپل Ahrendts را به‌عنوان مدیرعامل فروش استخدام کرد.

در سال اول استخدامش با 23 میلیون دلار بالاترین درآمد را در گروه اجرایی اپل داشت و مسئولیت اصلی او مدیریت املاک فروشگاه‌ها، استراتژی‌های فروش آنلاین و فروشگاه‌ها است.

درآمد چه کسی در اپل از مدیر عامل هم بالاتر است؟

گرچه درآمد گروه مدیران اجرایی اپل تقریباً نزدیک به هم است و حدود 23 تا 25 میلیون دلار است اما Ahrendts در سال 2016 درآمدی معادل 25,337,977 دلار داشت که بالاترین درآمد در اپل بود و در سال 2015 نام او در میان قدرتمندترین زنان آمریکا قرار گرفت.

او کسی بود که در سال اول استخدامش فروش اپل را به چین گسترش داد و فروش آنلاین و فروشگاه را به‌نوعی تلفیق کرد.

تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل 16 ماه بعد از ورود  Ahrendts درباره او گفت: «مثل این است که او دهه‌ها با اپل همکاری می‌کرده.»

در حال حاضر 31 درصد موقعیت‌های شغلی در آمریکا در دستان زنان است و در رده‌های بالاتر این رقم  به 28 درصد کاهش می یابد، هرچند در گروه اجرایی اپل مانند سایر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی مثل Google و Facebook تعداد مدیران ارشد مرد به‌مراتب بالاتر از زنان است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.