پیش بینی در مورد نسل بعدی ایرپادز با واقعیت افزوده صوتی

Gene Munster از تحلیلگران کمپانی اپل اخیرا پیش بینی کرده این شرکت در آینده درآمد بیشتری از ایرپادز به نسبت Apple Watch خواهد داشت. با وجود اینکه ایرپادز قیمتی معادل 159 دلار قیمت دارد و Apple Watch در بازه قیمتی 269 تا 1499 دلار به فروش می رسد، این تحلیلگر معتقد است که فروش AirPods در دهه آینده، سود بیشتری را برای اپل به همراه خواهد داشت.

Munster پیش بینی می کند که ایرپادز تا سال 2022 به همان اندازه Apple Watch برای اپل سود آور خواهد بود و پس از آن نیز AirPods حتی رکورد سودآوری Apple Watch را خواهد شکست. Munster در ادامه پیش بینی خود، مسائل جالبی را مطرح کرده. او پیش بینی می کند که نسل بعدی ایرپادز قیمتی بیش از 200 دلار خواهد داشت و با توجه به اهمیت واقعیت افزوده برای اپل، در آینده ای نزدیک باید شاهد نسلی از ایرپادز باشیم که قول او مجهز به فناوری «واقعیت افزوده صوتی» خواهد بود.

او در سخنانش به این مسئله اشاره کرده که AirPods تنها هدفون بی سیم تولید شده توسط اپل است و این کمپانی به هیچ وجه به قابلیت هایی همچون تماس صوتی و پخش موسیقی اکتفا نخواهد کرد. AirPods از همین حالا نیز می تواند به Siri متصل شود و این نشانه ای مهم برای آینده این محصول خواهد بود. AirPods در آینده ای نه چندان دور به محصول شخصی سازی شده شبیه به HomePod تبدیل می شود و پس از آن با تجهیز دستگاه های مبتنی بر iOS به واقعیت افزوده و هوش مصنوعی، به طور کامل به یک دستگاه هوشمند تبدیل خواهد شد.

پیش از این نیز اپل درآمد حاصل از محصولات جانبی خود را 2.87 میلیارد دلار برای امسال اعلام کرده بود. این مسئله در حالی است که اپل در سال گذشته 2.18 میلیارد دلار درآمد از محصولات جانبی داشته است. افزایش 31 درصدی این درآمد درحالی اعلام شده که مهمترین محصول جانبی معرفی شده امسال، گوشی های بی سیم اپل یا همان AirPods بوده است.

به نظر می رسد که AirPods سودآوری بسیاری برای شرکت داشته و اپل قصد داشته باشد تا قابلیت های این دستگاه را بیشتر از گذشته افزایش دهد و آن را به یک محصول کاملا هوشمند و نیمه مستقل تبدیل کند. همین نشانه ها باعث شده تا پیش بینی های اخیر، مدعی موفقیت بیشتر AirPods به نسبت Apple Watch در دهه آینده شوند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.