روزی که ایرپاد به ردیاب بیومتریک تبدیل شود

سایت Patently Apple که اختراعات مرتبط با محصولات اپل را منتشر می‌کند، از تجهیز ایرپاد به ردیاب بیومتریک خبر داد.

شاید تمام اختراعات به مرحله تولید نرسد اما اگر اپل در AirPods بعدی از این فناوری استفاده کند ویژگی چشمگیری را به محصولاتش اضافه کرده است.

سال گذشته هم‌زمان با معرفی iPhone 7 و حذف جک 3/5 میلیمتری خروجی صدا، اپل محصول جدیدش AirPods را معرفی کرد که امکان گوش کردن به موزیک هنگامی‌که از iPhone دور هستید را به شما می‌دهد. این محصول یکی از موفق‌ترین محصولات اپل بود و توجه کاربران بسیاری را جلب کرد.

اما سؤال اصلی اینجاست که مزایای وجود ردیاب بیومتریک در AirPods چیست؟

این ردیاب با استفاده از سنسور الکتریکی EKG ضربان قلب را از طریق قسمت جلویی گوش که به آن Tragus می گویند اندازه می‌گیرد و از همین طریق میزان خونی که در واحد زمان از عروق همان قسمت از گوش عبور می‌کند را به دست می‌آورد.

روزی که AirPods به ردیاب بیومتریک تبدیل شود

با این داده‌ها می‌توان برون ده قلبی فرد را در واحد زمان اندازه گرفت. در نتیجه اندازه‌گیری برون ده قلبی، می توان به میزان کالری مصرفی، ضربان قلب و در کل به اطلاعات بیومتریک فرد در لحظه رسید.

مزیت این تکنولوژی این است که برای محاسبه ضربان قلب در انجام فعالیت‌های هوازی دیگر نیازی به یک وسیله همراه نیست و تنها با استفاده از AirPods همراه با گوش کردن موسیقی می‌توان میزان فعالیت و متابولیسم فیزیولوژیکی بدن را هم دنبال کرد. البته EKG یا همان نوار قلب به آگاهی از سلامت قلب در طول روز هم کمک می‌کند.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.