از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

اگر تنها یک زمان برای ترسیدن وجود داشته باشد مردم ترجیح می‌دهند در زمان هالووین باشد. با رسیدن به اواخر ماه اکتبر، انبوه ترسناک-طلبان به سمت سالن‌های سینما سرازیر می‌شوند یا تلویزیون خود را روی آخرین داستان‌های خونین سریالی تنظیم می‌کنند. اما دستکاری تجربه‌های روانشناختی و یا حتی عصبی نیازمند قلبی قوی‌تر از این‌هاست. اگر به دنبال یک سرگرمی ترسناک هستید، هدفون خود را بردارید، به یک اتاق تاریک بروید و یکی از این بازی‌های مناسب هالووین که در پایین آورده‌ایم را امتحان کنید. از عناوین خیلی ترسناک و برخی مینیمالیستیک‌هابرای هرکسی در این لیست موردی وجود دارد.


Tormentum – Mystery Adventure

از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

یک قهرمان ناشناخته خودش را در مکانی بین فانتزی و کابوس می‌یابد. او نامش و اینکه از کجا آمده را یادش نمی‌آید. سرگردان در سرزمین‌های عجیب، او در تلاش است تا حقیقت دنیای اطرافش و در عین حال خودش را پیدا کند.

با سبکی رویا گونه و اتمسفری کابوس مانند این بازی از نقاشی‌های هنرمندانی مانند  H.R. Giger و Zdzisław Beksiński برای الگو برداری استفاده کرده است. سبک و سیاق سیاه این بازی مانند بازی‌های قدیمی Demon’s Souls و Dark Seed است. این ترکیب به دنیایی دلتنگ و غمگین، زندگی بخشیده است.

داستان این بازی از جایی شروع می‌شود که شخصیت اصلی در یک قفس فلزی آویزان محرک بیدار می‌شود. این را می‌شود فهمید که حرکت کردن این قفس بر خلاف میل او بوده و مقصد آن معلوم نیست. تنها خاطره‌ای که در ذهن او باقی مانده است، مجسمه‌ای در بالای یک تپه است، که دستان انسانی به سمت آسمان را نشان می دهد.

این‌ها تنها کوچک‌ترین مشکلات او هستند که با رسیدن قفس و فرود آن به یک قلعه تاریک، به زندانی تازه وارد خواهد شد. این بازی دارای ۴ تا ۶ ساعت گیم‌پلی است.

  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟ از بازی در تاریکی می‌ترسید؟ از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

Cube Escape: The Cave

از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

مرد پیر می‌خواهد وارد یک دخمه شود. یک مهمان آشنا قبل از این که بیشتر از قبل و عمیق‌تر داخل رودخانه‌ای به نام Rusty فرو نرود، نیاز به کمک شما دارد .

بر روی جهات مختلف تپ کنید تا  به این‌ور و ‌آن‌ور بروید. با اشیاء موجود توسط تپ کردن ارتباط برقرار کنید. در فهرست اصلی روی آیتم‌هایی که پیدا کرده‌اید تپ کنید و روی مکانی در صفحه تپ کنید تا از آنها استفاده کنید.

Cube Escape: قسمت The Cave نهمین قسمت از سری داستان‌های ادامه دار Rusty Lake می‌باشد. اسرار مربوط به Rusty Lake هر چند وقت یکبار بروز می‌شوند. می‌توانید برای پیگیری بیشتر به سایت رسمی این بازی رفته و محتوای اختصاصی آن را دریافت کنید.

 از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟    

Five Nights at Freddy’s

از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

نسخه پورت شده رسمی از مجموعه بازی Five Nights at Freddy’s برای موبایل!

به شغل جدید خود در پیتزافروشی فردی فازبییر خوش آمدید، جایی که بچه‌ها و والدین برای سرگرمی و غذای فراوان می‌آیند. توجه اصلی اینجا روی فردی فازبییر و دوتن از دوستانش است. آنها ربات‌های انیماتوری هستند، که برای خوشحال کردن جمعیت برنامه نویسی شده‌اند. رفتار ربات‌ها در شب به طرز عجیبی غیر قابل پیش بینی می‌شود و استخدام کردن شما به عنوان نیروی امنیتی بسیار ارزان‌تر از یک تعمیر اساسی است.

شما باید از دفتر کوچک و تاریک خود دوربین‌های امنیتی را به دقت نگاه کنید.  مقدار کمی ذخیره الکتریسیته برای استفاده در شب در اختیار دارید. اگر در هنگام قطع جریان برق متوجه شوید که شخصی به نام” فردی فازبییر” یا یکی از دو دوستش در جایی که باشند نیستند باید به دنبال آن‌ها بروید. شما باید آنها را روی مانیتور و از طریق دوربین مدار بسته پیدا کرده و در صورت نیاز از خود دفاع کنید.

آیا شما می‌توانید ۵ شب در پیتزا فروشی فردی دوام بیاورید؟

برای ساده‌تر شدن توضیحات باید این نکته را اذعان کنیم که این یک بازی ساده و در عین حال دلهره آور است و نشان می‌دهد چطور طراحی و ظرافت می‌تواند ترسناک باشد. تصاویر بدون حرکت و طراحی شخصیت بجا، اوج هنرنمایی این بازی است و نشان می‌دهد که Scott Cawthon توسعه دهنده آن به خوبی از ترس‌های مردم هنگام نگاه به اشیاء و اسباب پیش‌پا افتاده آگاه است. طرز ایجاد ترس در این بازی بی نظیر است و این یکی از بازی‌های ضروری برای کسانی است که سرگرمی ترسناک دوست دارند. این بازی توسط محیط برنامه نویسی  Clickteam Fusion ساخته شده است.

 


LIMBO

از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

مردد از سرنوشت خواهرش، یک پسر به دنیای لیمبو وارد می‌شود.

چیزی که نقد و بررسی‌ها در مورد این بازی گفته‌اند:

 

٬لیمبو یک بازی تمام عیار است که تمام کاری را که یک بازی انجام می‌دهد را دارد.

10/10 – Destructoid

٬این بازی یک شاهکار است٬

5/5 – GiantBomb

٬لیمبو یک نابغه است. دیوانه‌وار، یک نابغه عجیب است. مضطرب کننده، یک نابغه ناراحتی آفرین.٬

5/5 – The Escapist

٬تاریک، مضطرب و در عین حال به شکل عجیبی زیبا، لیمبو دنیایی است که ارزش گشتن را دارد.٬

5/5 – Joystiq

برنده بیش از ۱۰۰ جایزه که شامل:

بهترین دانلود از Gameinformer

بهترین بازی پازل تجسمی از Gamespot

بهترین بازی Indie از Kotaku

بازی دیجیتال سال از GameReactor

بهترین بازی مستقل از Spike TV

بهترین بازی قابل دانلود از X-Play

بهترین بازی ترسناک از IGN

 از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

Year Walk

از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

در روزگاران قدیم مردی در تلاش بود تا لحظه‌ای از آینده را از عجیب‌ترین راه مشاهده کند.

پدیده‌های باستانی سوئدی را از طریق بازی اول شخص ماجراجویانه تجربه کنید. یک بازی که خط‌های مرزی بین بعد دو و سه را به خوبی واقعیت و ماورا محو می‌کند.

به جنگل‌های تاریک رفته و موجودات سرگردان را در نمایی که از سوئد قرن ۱۹ تهیه شده است ببینید. پازل‌های رمزی را بازگشایی کنید به پیش‌بینی‌های آینده گوش بدهید و ببینید آیا معشوقه شما باز خواهد گشت یا نه.

اسرار و سرنخ‌ چیزهایی است که در Year Walk در انتظار شما است. اما برای درک کامل اتفاق‌هایی که در دنیای سرد این بازی می‌افتند باید عمیق‌تر شوید و خود را ما بین حقیقت و افسانه بیابید.

برای دریافت کامل موضوعی داستان این بازی می‌توانید اپ اختصاصی آن را با نام  Year Walk Companion از اپ استور به صورت رایگان دانلود کنید.

 از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟  از بازی در تاریکی می‌ترسید؟

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.