چند راه ساده برای پاک کردن برنامه های iOS در آیفون و آیپد

داشتن فضای خالی برای کاربران آیفون و آیپد همیشه در اولویت است و برای همین بهتر است که فقط اپلیکیشن هایی را در گوشی خود نگه دارید که واقعا مورد استفاده شما هستند.

آیفون اولی ها بخوانند: چطور از شر برنامه های بلااستفاده خلاص شویم؟!!

اگر شما هم مانند اکثر کاربران iOS نمی توانید در برابر وسوسه دانلود کردن برنامه ها و بازیهای جدید و متنوع و رایگان مقاومت کنید و iPad و iPhone  شما پر است از ده ها برنامه که مدتها است از آنها استفاده نکرده اید و یا به ندرت از آنها استفاده می کنید، پس شما نیز یکی از کسانی هستید که همیشه با مشکل کمبود فضای ذخیره دست و پنچه نرم می کنند. اگر به همین روال ادامه دهید به زودی گوشی شما جایی برای برنامه های جدیدی که اتفاقاً پرکاربرد نیز خواهند بود، نخواهد داشت. پس بهتر است که هر از گاهی به سراغ این برنامه های کم مصرف بروید و خودتان را از دست آنها خلاص کنید.

 

روی برنامه مورد نظر کلیک کنید

پاک کردن برنامه های iOS در آیفون و آیپد کار سختی نیست: فقط کافی ست روی آیکون یکی از برنامه ها کلیک کنید و آن را نگه دارید. همانطور که می بینید در کنار اکثر برنامه ها و البته نه همه آنها یک شکلک ضربدر ظاهر می شود. توجه داشته باشید که برنامه هایی که ضربدر ندارند برنامه های پیش فرض iOS هستند و نمی توان آنها را حذف کرد. در نهایت برای پاک کردن برنامه مورد نظر باید شکلک ضربدر را لمس کنید و در باکسی که روی صفحه ظاهر می شود گزینه دیلیت را انتخاب کنید. هنگام پاک کردن برنامه توجه داشته باشید که داده های مربوط به آن نیز به طور خودکار پاک می شود.

 

از مسیر تنظیمات بروید

راه دیگر پاک کردن برنامه های iOS در آیفون و آیپد ، رفتن به تنظیمات گوشی است. گزینه تنظیمات را انتخاب کنید> در منو روی General کلیک کنید>  Storage & iCloud Usage را انتخاب کنید، سپس زیر گزینه ذخیره Manage Storage را پیدا کنید و انتخاب کنید. در اینجا می توانید حجمی از فضا را که هر برنامه اشغال کرده ببینید. این فضا شامل خود برنامه و داده های آن می شود. پاک کردن برنامه در اینجا بسیار ساده است: روی نام برنامه را لمس کنید و سپس گزینه پاک کردن را بزنید.

 

پاک کردن برنامه از طریق iTunes در  Mac

زمانی که شما برنامه ها را از iOS  خود پاک می کنید، دفعه بعد که بخواهید با iTunes ، Sync شوید iTunes آن برنامه ها را مجدداً روی دستگاه شما کپی نخواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید که برنامه ای را از گوشی خود پاک کنید اما هنوز آن را روی آرشیو iTunes داشته باشید ، بهتر است از مراحل بالا استفاده کنید. ولی اگر می خواهید به طور کلی آن را کاملاً حذف کنید بهتر است به iTunes بروید و روی برنامه کلیک کنید و سپس گزینه حذف را لمس کنید.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.