6 ویژگی خارق‌العاده WatchOS 4 برای ورزشکاران

اگر در باشگاه و یا هنگام دویدن از اینکه اپل واچ خریده‌اید احساس رضایت می‌کنید باید بدانید که نسخه بعدی WatchOS، اپل واچ را به همراه ورزشی شما بدل خواهد کرد.

در WatchOS 4 ویژگی‌های ورزشی جدیدی به اپل واچ اضافه شده که به گفته مدیر تکنولوژی سلامت و فیتنس اپل قرار است اپل واچ راحت‌تر و قدرتمندتر از قبل عمل کند.

در واقع 6 ویژگی جدید به سیستم‌ عامل اپل واچ اضافه شده که تمرینات ورزشی کاربران را هدفمندتر و بهتر از قبل مدیریت می‌کند. با اپل مگ همراه باشید.

 

مربی تمرینی هوشمند

اپلیکیشن Activity اپل واچ در نسخه جدید هوشمندتر از قبل عمل خواهد کرد و زمان روتین ورزش شما در طول روز را محاسبه می‌کند. برای مثال اگر شما معمولاً در ساعت اولیه صبح ورزش می‌کنید همان موقع شما را به ورزش و فعالیت بدنی ترغیب می‌کند. همچنین برایتان چالش ورزش روزانه، ماهانه و ساعتی تعیین می‌کند و به شما امتیاز می‌دهد.

 

تغییر تمرینات ورزشی

اگر در باشگاه تمرین‌های ترکیبی انجام می‌دهید بعد از پایان هر ست نیازی به زدن گزینه پایان تمرین نیست، می‌توانید + را انتخاب کنید تا ست تمرینی جدید را هم اضافه کنید.

 

تمرین‌های HIIT

افزایش قابلیت تمرینات اینتروال با شدت بالا برای آن دسته افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند و یا ورزشکاران حرفه‌ای خبر خوشحال‌کننده‌ای به حساب می‌آید. تلفیق دو ویژگی الگوریتم ضربان قلب و حرکات باعث شده داده‌های دقیقی برای اندازه‌گیری تمرینات HIIT در دسترس اپل واچ قرار بگیرد.

 

Gymkit

در حال حاضر برای اندازه‌گیری میزان ورزش‌های هوازی باید از اپلیکیشن‌های اپل واچ استفاده کنید اما در WatchOS 4 تمرینات هوازی با توجه به میزان ضربان قلب، کالری مصرفی و شتاب انجام تمرینات ورزشی سنجیده می‌شود.

 

تمرینات تنیس و موج‌سواری

در WatchOS 4 تمرینات پیچیده‌تری قابل‌سنجش‌اند. از جمله این تمرین‌ها می‌توان به تنیس اشاره کرد که هر دور بازی با توجه به‌ سرعت توپ و حرکات دست ثبت می‌شود. در موج‌سواری هم تعداد موج‌هایی که رد می‌شود و گرفته می‌شود و همچنین کالری مصرفی محاسبه می‌شود.

 

محاسبه تعداد ست‌ها برای شناگران

در نسخه بعدی سیستم‌ عامل اپل واچ هر زمان که شما به لبه استخر برسید یک ست برایتان ثبت می‌شود. همچنین نوع شنایی که انجام می‌دهید؛ کرال، پروانه یا قورباغه را مشخص می‌کند و بر اساس این داده‌ها میزان انرژی مصرفی و سرعت شما در هر ست تعیین می‌شود.

 

با احتساب این ویژگی‌ها و همچنین اتصال اپل واچ به انواع دستگاه‌های ورزشی باشگاه‌ها می‌توان به‌ جرات اپل واچ را یکی از کاربردی‌ترین گجت‌های ساخته‌ شده برای ورزشکاران دانست. البته این تنها قابلیت‌های ورزشی بود که در WatchOS4 معرفی خواهد شد. بسیاری دیگر از ویژگی‌های کاربردی برای هوشمندسازی گجت پوشیدنی اپل در سیستم‌ عامل بعدی اپل واچ قرارگرفته که باعث محبوبیت دوچندان این محصول اپل خواهد شد.

WatchOS 4 تنها یک ماه دیگر عرضه خواهد شد. شما می‌توانید اخبار اپل واچ را در AppleMag دنبال کنید و همچنین برای بررسی کامل ویژگی‌های اپل واچ و یا خرید آنلاین به وب‌سایت Apple.ir مراجعه کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.