6 میلیون اکانت اینستاگرام هک شد!

گروهی از هکرها ادعا کردند که از طریق اختلالی که در پلتفرم اینستاگرام ایجاد شده بود توانسته‌اند 6 میلیون اکانت را هک کنند و حالا این اطلاعات را در وب‌سایت‌شان می‌فروشند.

این هکرها عموماً افراد مشهور مثل بازیگران، خواننده‌ها و سلبریتی‌های اینستاگرام با تیک آبی را هدف قرار دادند. در لیستی که Daily Beast منتشر کرده نام بیش از 1000 فرد مشهور دیده می‌شود؛ از جمله این سلبریتی‌ها می‌توان به Selena Gomez خواننده آمریکایی اشاره کرد که دو روز پیش اکانتش هک شد.

اینستا‌گرام امروز در نامه‌ای هک شدن اکانت‌ها از طریق باگی که در پلتفرم به وجود آمده بود را تائید کرد اما از تعداد این اکانت‌ها حرفی نزد. شبکه اجتماعی اینستا‌گرام 700 میلیون اکانت دارد و 6 میلیون اکانت هک شده رقم کمی به حساب نمی‌آید.

6 میلیون اکانت اینستاگرام هک شد

Doxagram؛ وب‌سایتی که اطلاعات به‌دست‌ آمده از اکانت‌های هک شده را می‌فروشد در حال حاضر در دسترس نیست و مشخص نیست که آیا اینستاگرام پشت این قضیه است یا خیر!

اینکه این وب‌سایت قابل دسترسی نیست خبر خوبی است اما موضوع مهم‌تر این است که در حال حاضر هکرها به اطلاعات افراد دسترسی دارند و این اطلاعات را می‌توانند از طریق دیگری به فروش برسانند.

همچنین اینستا‌گرام از کاربران بابت مشکل پیش آمده عذرخواهی کرده و اعلام کرده که امنیت کاربران از روز اول برایش مهم بوده و در حال رفع مشکل ایجاد شده است. گرچه باگ ایجاد شده در اینستا‌گرام مطمئناً به ضررش تمام خواهد شد و ضعف امنیتی این شرکت را نشان می‌دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.