۵ ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

اگر به تازگی به خانواده بزرگ آیفون پیوسته اید، چند ترفند اولیه برای کار کردن با گوشی های اپل وجود دارد که باید آنها را بدانید.
آیفون با وجود قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی که دارد تبدیل به محبوب ترین تلفن هوشمند عصر حاضر شده است. اما در این میان بسیاری از ترفند های بسیار ساده و اساسی هستند که تمام کاربران آیفون باید از آنها خبر داشته باشد. این ترفند ها باعث می شوند تا کار با آیفون راحت تر و سریع تر از همیشه شود. شاید بعضی از این ترفند ها را شما نیز بدانید، اما مرور آنها خالی از لطف نیست. با اپل مگ همراه باشید.

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

گرفتن اسکرین شات

گرفتن اسکرین شات یکی از قدیمی ترین قابلیت های iOS به حساب می آید و تقریبا همه از نحوه انجام آن آگاه هستند. اما اگر به تازگی وارد دنیای آیفون شده اید بهتر است هرچه زودتر نحوه گرفتن اسکرین شات را یاد بگیرید. ساده ترین و سریع ترین روش گرفتن اسکرین شات، فشار دادن همزمان دکمه Sleep/Wake به همراه دکمه Home است. پس از فشار دادن این دکمه های ترکیبی، صفحه برای یک لحظه فلاش می خورد و اسکرین شات مورد نظر شما در Photos ذخیره خواهد شد.

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

روشن کردن iPhone هنگ کرده

ممکن است هر از چند گاهی به مشکل هنگ کردن آیفون برخورده باشید، این مشکل ممکن است از دلایل مختلف نشات گرفته باشد، نصب اپلیکیشن های مزاحم، پرشدن حافظه داخلی یا آپدیت ناقض iOS از جمله متداول ترین دلایل این مشکل است. برای حل این مشکل، می توانید دوبار بر روی دکمه Home فشار داده و اپلیکیشنی که باعث کارکرد بد iPhone می شود را ببندید. اگر مشکل با بستن اپلیکیشن حل نشد، می توانید با ریستارت استاندارد دستگاه مشکل را حل کنید.

اما در این میان یک راه حل اساسی تر نیز برای حل مشکل هنگ کردن iPhone وجود دارد. اگر بستن اپلیکیشن و ریستارت استاندارد iPhone مشکل را حل نکرد، باید به سراغ Hard reset بروید. برای انجام این کار، اگر مدلی پایین تر از iPhone 7 دارید دکمه Sleep/Wake و Home را به مدت طولانی نگه دارید تا لوگوی اپل در دستگاه شما ظاهر شود. در iPhone 7 نیز می توانید با فشار دادن دکمه Sleep/Wake و volume-down این کار را انجام دهید.

Hard reset در حقیقت اساسی ترین کار ممکن برای بالا آوردن iPhone به حساب می آید اما در استفاده از آن مراقب باشید چرا که ممکن است مشکلات زیادی مانند از دست رفتن داده ها برای دستگاه به وجود بیاورد.

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

عکس گرفتن با دکمه تنظیم صدا

شاتر دوربین آیفون روی صفحه نمایش قرار گرفته تا روند گرفتن عکس راحت تر شود. اما از طرفی در بعضی از موقعیت ها فشار دادن شاتر روی صفحه نمایش لمسی شاید دشوار باشد. اپل برای این موقعیت چاره ای هوشمندانه اندیشیده؛ برای عکس گرفتن بدون فشار دادن شاتر روی صفحه نمایش کافیست در اپلیکیشن دوربین، یکی از دکمه های تنظیم صدا را فشار دهید تا عکس مورد نظر شما گرفته شود.

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

تنظیم تلفن در حالت سکوت

تمامی نسخه های امروزی iPhone دارای یک دکمه فیزیک خاص برای تنظیم حالت سکوت است. شما می توانید این دکمه را در گوشه بالایی تلفن خود پیدا کنید و با روشن کردن آن به راحتی تلفن خود را به حالت سکوت ببرید

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

تایپ کردن با حروف بزرگ

صفحه کلید مجازی iPhone در حالت عادی دارای یک دکمه Caps است. اما اگر دقت کرده باشید با فشار دادن این دکمه فقط یک حرف به صورت بزرگ تایپ می شود و باقی حروف به صورت کوچک نوشته خواهند شد. اما اگر تصمیم داشته باشید که یک کلمه، جمله یا عبارت را به صورت کامل با حروف بزرگ تایپ کنید کافی است دوبار برروی دکمه Caps ضربه بزنید تا تمام حروفی که از آن به بعد تایپ می کنید بزرگ باشند.

5 ترفند اولیه برای آیفون اولی ها

Shake to undo

اگر در جایی یک آیتم را به اشتباه پاک کردید یا تنظیماتی را اشتباه انجام دادید، قابلیت Shake to undo می تواند به کمک شما بیاید. با استفاده از این قابلیت می توانید به راحتی با تکان دادن تلفن، یک قدم به عقب برگردید. اگر پیام یا یادداشتی را به اشتباه پاک کردید، بلافاصله با لرزاندن iPhone، آن پیام یا یادداشت را به حالت اولیه بازیابی کنید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.