دردسرهای 3D Touch برای iPhone 8

تا به امروز اخبار و شایعات تایید نشده زیادی در مورد iPhone 8 منتشر شده که به حقیقت پیوستن بسیاری از آنها دور از تصور نیست. از میان تمام شایعات که تا به امروز منتشر شده، به طور قطع می دانیم که iPhone 8  گران تر از دیگر گوشی های هوشمند Apple خواهد بود و از طرف دیگر طبق همین شایعات، این تلفن هوشمند به احتمال زیاد با صفحه نمایش OLED ساخته خواهد شد.

می دانیم که تفاوت های جدی میان فن آوری تولید صفحات نمایش OLED و LCD وجود دارد. این تفاوت ها باعث خواهد شد تا پیاده سازی قابلیت تشخیص حرکات لمسی و تکنولوژی 3D Touch روی صفحات نمایش OLED بسیار گران تر تمام شود.

بر اساس گزارش تحلیلی رسانه چینی Economic Daily Times در سری های قبلی، سنسورهای 3D Touch مستقیما برروی پنل LCD وصل می شدند، در حالی که در فن آوری OLED به منظور افزایش مقاومت بیشتر صفحه نمایش، اتصال یک پنل شیشه ای به بخش جلویی و پشتی نمایشگر الزامی است.

باتوجه به این مسئله، اگر شایعه تولید iPhone 8 با صفحه نمایش OLED صحیح باشد، روند ساخت صفحه نمایش این تلفن هوشمند ممکن است تا 150 درصد گران تر از نسل قبلی تمام شود.

تا پیش از این نیز اخبار ضد و نقیض در مورد قیمت گران iPhone 8 پخش شده بود و حالا باید منتظر بود و دید که Apple با تلفن هوشمند جدید خود چگونه جهان را متحیر می کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.