سنسور سه‌بعدی اپل دو سال از رقیبانش جلوتر است

توقع نداشته باشید که مدل جدید اندروید سنسوری مشابه با سنسور سه‌بعدی آیفون داشته باشد چون سنسور سه‌بعدی آیفون دو سال از باقی رقیبانش جلوتر است!

به گزارش Ming-Chi Kuo؛ یکی از تحلیلگران KGI، شرکت Qualcomm یکی از رقبای اپل در حال تحقیق بر روی سنسور سه‌بعدی گوشی خودش است اما قطعاً این شرکت نمی‌تواند در این زمینه با آیفون رقابت کند.

تکنولوژی به کار رفته برای سنسور سه‌بعدی آیفون یکی از حرفه‌ای‌ترین و پیچیده‌ترین تکنولوژی‌ها در صنعت نمایشگر است که در سال 2013 با آیفون 5s معرفی شد. حالا بعد از گذشت 4 سال هنوز هیچ شرکت تولید کننده گوشی هوشمند نتوانسته سنسوری مشابه با آن تولید کند.

سال گذشته خبری منتشر شد که شرکت کوالکام می‌خواهد برای مدل جدید تلفن هوشمندش از سنسوری استفاده کند که با فناوری اولترا سوند یا فراصوت کار می‌کند و به حدی پیشرفته است که در هر شرایطی حتی اگر انگشتان شما خیس و یا کثیف باشند نیز کار می‌کند، اما Call of Mac معتقد است که تا دو سال دیگر هم سنسوری با قدرت سنسور سه‌بعدی آیفون عرضه نخواهد شد.

این طور که از شایعات و اخبار آیفون 8 پیداست نسل بعدی آیفون در پی حذف دکمه هوم قرار است تشخیص چهره را با تاچ آیدی جایگزین کند. این بدین معناست که سنسور آیفون 8 در واقع 3D Mapping یا نقشه برداری سه‌بعدی نام دارد که پیش‌بینی می‌شود در میلیونیم ثانیه می‌تواند رمز گوشی را باز کند. این سنسور حتی در تاریکی نیز کار می‌کند.

تشخیص چهره سه‌بعدی آیفون 8 از غیرمنتظره ترین و بهترین قابلیت‌های نسل بعدی آیفون 8 خواهد بود، به‌خصوص اگر واقعاً قرار باشد در میلیونیم ثانیه عمل کند. به نظر نمی‌رسد که سنسور خبرساز شرکت کوالکام بتواند با سنسور سه‌بعدی 4 سال پیش آیفون رقابت کند و اگر هم‌چنین قابلیتی داشته باشد منطقی به نظر می‌رسد که تا عرضه آیفون 8 صبر کند تا تکنولوژی جدید تشخیص چهره آیفون را ببیند.

انتظار می‌رود که آیفون 8 در ماه آینده معرفی و هم‌زمان عرضه شود، هرچند شایعاتی وجود دارد که این مدل جدید به خاطر OLED به کار رفته در آن به این سرعت عرضه نخواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.