۳۸۰ میلیون آیفون با قابلیت ARkit

تنها دو ماه تا انتشار ARkitY؛ پلتفرم هیجان انگیز و خبرساز آیفون باقی مانده و به خاطر محبوبیت و فروش بالای آیفون و آیپد پیش بینی می‌شود این تکنولوژی در مدت بسیار کوتاهی در دسترس تمام کاربران اپل قرار بگیرد. اما تعداد آیفون‌هایی که قابلیت اجرای پلتفرم Arkit را دارند چند عدد است؟

از معرفی پلتفرم واقعیت افزوده اپل دو ماه می‌گذرد و این طور که به نظر می‌رسد تیم کوک همچنان در رابطه با آن هیجان زده است، همان‌طور که زمان معرفی آن گفت آن‌قدر واقعیت افزوده برایش هیجان انگیز است که می‌تواند فریاد بزند.

اما این تنها تیم کوک نیست که تکنولوژی واقعیت افزوده را خارق‌العاده می‌داند و معتقد است این پدیده دوره جدیدی را در دنیای گوشی‌های هوشمند به‌وجود می‌آورد، بلکه توسعه دهندگان هم از روز معرفی ARkit تاکنون بیش از هزاران ایده و اپلیکیشن در رابطه با آن منتشر کردند؛ ایده‌های مرتبط با سرگرمی و بازی و بعدها ایده‌های جدی‌تر همچون طراحی دکوراسیون فضا و اندازه‌گیری فاصله و مساحت که اگر صفحه واقعیت افزوده اپل مگ را دنبال کنید خواهید دید که روز به روز تعداد اخبار و مقالات مرتبط با آن بیشتر هم می‌شود.

واقعیت افزوده تکنولوژی جدیدی نیست، اپل هم هرگز به دنبال اجرای ایده‌ای برای بار اول نبوده اما مطمئنا بهترین پلتفرم واقعیت افزوده را به خودش اختصاص خواهد داد و پیش بینی می‌شود به علت تعداد بالای آیفون و آیپد موجود در میان مردم این پدیده در مدت کوتاهی اپیدمی خواهد شد.

اما تا به حال آمار دقیقی از تعداد بالای آیفون با قابلیت اجرای واقعیت افزوده ارائه نشده است. در واقع تنها آیفون‌های 6 به بالا با Arkit همخوانی دارند چرا که پردازنده مورد نیاز برای واقعیت افزوده A9 و A10 است که در حال حاضر در مدل‌های آیفون 6 به بالا موجود است.

شرکت ARtillry آمار نسبتا دقیقی از آیفون‌های منطبق با پلتفرم واقعیت افزوده منتشر کرده و تعداد آنها را در حال حاضر 381 میلیون دستگاه برشمرده است. این شرکت همچنین  پیش‌بینی کرده که تا پایان سال 2017 این تعداد به 505 میلیون و تا سال 2020 به 850 میلیون دستگاه خواهد رسید. البته این شرکت آیپدها را در محاسباتش لحاظ نکرده است.

افزایش تعداد آیفون‌های ساخت 2015 به بعد  با توجه به روند فروش آیفون شاید منطقی به نظر برسد، اما شایعات تاخیر فروش مدل جدید آیفون ممکن است روی این آمار تاثیر گذار باشد.

505 میلیون آیفون تا پایان سال جاری با 65 درصد از کل آیفون‌های موجود در میان کاربران برابر است. از سال 2018 نیز روند آن کند خواهد شد و تنها 48 میلیون آیفون ساخت 2015 به قبل در دنیا پیش‌بینی شده که درصد کمی از تعداد کل آیفون‌ها تا آن زمان است.

تعداد آیپدها با پردازنده A9 و A10 نیز تا پایان سال حدود 32 میلیون خواهد بود اما به خاطر جابه‌جایی کمتر این گجت و اندازه آن تعداد اپلیکیشن‌های آن کمتر از آیفون پیش بینی شده است.

380 میلیون آیفون با قابلیت ARkit

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.