بهره‌برداری دومین دیتاسنتر اپل در دانمارک تا سال ۲۰۱۹

روز گذشته اپل به طور رسمی از ساخت و بهره‌برداری دومین دیتاسنتر خود در کشور دانمارک خبر داد. این دیتاسنتر که قرار است در سه‌ماهه دوم 2019 به بهره‌برداری برسد، هم‌اکنون در دست بررسی مقامات قضایی این کشور قرار گرفته است.پیش‌ از این یک پایگاه مرکز داده‌ دیگر در شهر ویبورگِ دانمارک به بهره‌برداری رسیده بود. بر اساس سیاست‌های جدید اتخاذ شده اپل، مرکز داده جدید نیز مانند اکثر مراکز این کمپانی، به‌صورت تماماً سبز ساخته خواهد شد. انرژی موردنیاز برای این دیتاسنتر، به‌طور 100درصد از انرژی‌های تجدید پذیر تهیه می‌شود.

اپل به دلیل افزایش میزان تقاضای کاربران اروپایی از خدمات خود نظیر iTunes ، App Store ، iMessage ، Maps و Siri اقدام به راه‌اندازی یک دیتاسنتر بزرگ دیگر در اروپا کرده است. دیتاسنترها معمولاً ساختمان‌هایی بزرگ هستند که از تعداد زیادی سرور محافظت می‌کنند. آنچه جای سؤال دارد این است که چرا اپل برای بار دوم دانمارک را به‌عنوان شرکت میزبان دیتاسنتر خود انتخاب کرده است؟ دلیل آن را می توان اینگونه بیان کرد که دانمارک به خاطر وجود زیرساخت‌های کامل در زمینه تولید انرژی‌های سبز و تجدید پذیر، به‌عنوان کشور منتخب اپل برای بهره‌برداری دیتاسنتر دوم انتخاب‌ شده است.

طبق گزارش اخیر، ساخت این دیتاسنتر نزدیک به 921 میلیون دلار برای اپل هزینه خواهد داشت. اپل‌ همچنین در حال ساخت چندین ساختمان و مرکز تحقیقاتی در ایرلند و انگلستان است که همگی از زیرساخت‌های مناسب برای بهره‌برداری از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده می کنند. این مسئله نشان‌ دهنده این است که اپل‌ بیشتر کشورهایی که دارای منابع انرژی جدید پذیر هستند را به‌عنوان هدف ساخت مراکز مختلف خود انتخاب می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.