برنامه نویسان چینی از اپل به دلیل حذف VPN از اپ استور شکایت کردند

یک شرکت حقوقی در چین به نمایندگی از یک گروه 28 نفره  توسعه دهندگان از شرکت اپل به دلیل حذف VPN از اپ استور شکایت کرد.

بعد از اقدام ماه گذشته اپل برای حذف VPN از اپ استور چین به تبعیت از قانون این کشور، بسیاری از کاربران چینی به این حرکت اپل انتقاد کردند و آن را غیراخلاقی برشمردند.

در کنار این اعتراضات غیر رسمی یک شرکت حقوقی در بیجینگ پا را فراتر گذاشته و با شکایت رسمی از اپل، غول تکنولوژی جهان را به رفتار ضدرقابتی و نقض حقوق مشتریان و کاربران خود و سوء‌رفتار با برنامه‌ریزان چینی متهم کرده است.

به گفته وکیل این شرکت، در این پرونده موضوع حذف برنامه‌های توسعه‌ دهندگان چینی در اپ استور بدون ارائه توضیحات مکفی از سوی اپل مطرح و اپل به سوءاستفاده از اختیارات خود در اپ استور  متهم شده است. همچنین در قسمتی از شکایت، بالا بودن قیمت خریدهای درون برنامه‌ای اپل در چین نیز مطرح شده است.

اهمیت این شکایت برای اپل از این لحاظ است که چین بزرگترین بازار گوشی‌های آیفون و سایر محصولات اپل است و اپل ناگزیر باید در کنار تبعیت از قوانین سانسور و فیلترینگ دولت به نحوی رضایت کاربران را نیز جلب کند. سخنگوی اپل درباره این شکایت به رویترز گفت: خطوط قانونی و ضوابط نشر برنامه‌های اینترنتی در اپ استور در تمام کشورها مشخص است و اپل ملزم به رعایت آنها است و تنها برای تبعیت از قانون چین اقدام به حذف vpn های چین در اپ استور کرده است.

اپ استور چین به رغم قوانین و کنترل‌های سختیگرانه دولت چین، یکی از پرسودترین فروشگاه‌های اپل در سراسر جهان است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.