مرکز بازدیدکنندگانِ 108 میلیون دلاری اپل پارک

در اپل پارک یکی از ساختمان‌هایی که بیش از همه توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، «مرکز بازدیدکنندگان» است. مرکز بازدیدکنندگان اپل پارک تماماً از شیشه ساخته شده است و رکورد ساختمان‌هایی که بیشترین شیشه‌های خم در آن تا به‌ حال به‌کار رفته را شکسته است. فضای مرکز بازدیدکنندگان با میزهای چوبی که در اپل استور‌های سراسر دنیا نیز تا پیش‌ از این دیده می‌شد مزین شده است.

دیروز در حالی‌ که چند ساعت بیشتر به ورود خبرنگاران و رسانه‌ها به اپل پارک و شروع مراسم رونمایی از محصولات جدید اپل و پرچمدار آیفون‌ باقی نمانده بود، همچنان تصاویری از اپل پارک منتشر می‌شد. به قدری شور و هیجان مراسم و بازار شایعات درباره ساختمان‌های داخل اپل پارک زیاد بود که چند ساعت قبل از مراسم هم عکس‌هایی که محلی‌ها از اپل پارک گرفته بودند در فضای مجازی منتشر می‌شد. در این عکس‌ها ساختمان  مرکز بازدیدکنندگان که ساخت آن تقریباً تمام شده است دیده می‌شد که در افزایش شور وهیجان دیدن اپل پارک از نزدیک چندان بی تاثیر نبود. این تصاویر را یکی از ساکنان کوپرتینو به اشتراک گذاشته بود.

بر اساس گزارش ساکنان کوپرتینو و همسایگان اپل پارک فرایند ساخت اپل پارک روز قبل از برگزاری مراسم تا نیمه شب ادامه داشته و کارگران و پرسنل اپل به‌سرعت در حال انجام کارهای نهایی بوده‌اند.

دکوراسیون این فضا به‌گونه‌ای طراحی شده که به نظر می‌رسد قرار است علاوه بر محلی برای توقف بازدیدکنندگان از اپل پارک، به‌عنوان اپل استور نیز از آن استفاده شود. در این مرکز یک کافی‌شاپ و یک محوطه روباز برای اتراق نیز در نظر گرفته‌ شده است. اپل تا قبل از برگزاری مراسم درباره زمان افتتاح مرکز بازدیدکنندگان چیزی اعلام نکرده بود و مشخص نبود که چه زمانی قصد دارد به‌صورت رسمی اپل پارک را افتتاح کند. البته قبل از شروع مراسم نیز با توجه به تلاش کارگران تا نیمه‌شب برای تکمیل پروسه ساخت آن مشخص بود که به‌ احتمال‌ زیاد قرار است همراه با محصولات جدید اپل به‌طور رسمی بازگشایی شود.

جالب است بدانید که این محل اولین فضایی است که اپل به‌طور اختصاصی برای بازدیدکنندگان اپل پارک در نظر گرفته است. هزینه ساخت این فضا تاکنون 108 میلیون دلار روی دست اپل خرج گذاشته است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.