آغاز نسل گوشی‌های هوشمند 1000 دلاری!

در هفته گذشته شاهد معرفی گوشی هوشمند جدید سامسونگ Galaxy note 8 بودیم که قیمت آن بین 930 تا 960 دلار است و حالا پیش‌بینی می‌شود که مدل جدید آیفون 8 با کمترین حجم 999 دلار باشد.

شایعات متنوع از خبرگزاری‌های مختلف پیش‌بینی کرده‌اند که مدل جدید آیفون گران‌ترین گوشی هوشمند در تاریخ اپل خواهد بود که با توجه به اخبار و امکانات آن منطقی به نظر می‌رسد. قیمتی که Brian X Chen یکی از نویسندگان نیویورک‌تایمز برای آن پیش‌بینی کرده 999 دلار است، البته این قیمت برای آیفون با حجم پایه است که ممکن است 64 گیگابایت باشد و همه ما می‌دانیم با توجه به پیشرفت اپلیکیشن‌ها و افزایش کیفیت فایل‌های تصویری این حجم برای آیفون کافی نیست.

مسلماً مانند باقی مدل‌های آیفون در دهه گذشته آیفون 8 هم تنها در یک ظرفیت ارائه نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که در سه حجم 64، 256 و 512 گیگابایت عرضه شود و به گفته برخی دیگر تنها دو حجم 128 و 256  آن معرفی شود که در این حالت قیمت آیفون 8 میان 999 دلار در پایه‌ای‌ترین حجم و 1199 دلار با بیشترین حجم باشد.

سال‌هاست که آیفون گوشی‌های هوشمندش را با اختلاف قیمت زیادی نسبت به سایر شرکت‌ها عرضه می‌کند اما نه تنها از کاربرانش کم نشده بلکه روز به روز مخاطبان بیشتری پیدا می‌کند و علت آن تنها یک چیز است: کیفیت بی نهایت محصولات اپل!

این ویژگی آیفون در طی یک دهه عرضه و به‌روزرسانی مدل‌هایش به دفعات دیده شده و برای کاربرانش به اثبات رسیده است. به‌خصوص که اپل در آیفون 8 بی پرواتر از قبل عمل کرده و تغییرات بسیاری هم در شکل ظاهری هم در عملکرد آن اعمال کرده است. یکی از آن‌ها ویژگی‌های بیومتریکی است که برای تشخیص چهره در آیفون 8 قرار گرفته و گفته می‌شود در کمتر از میلیونیم ثانیه عمل خواهد کرد!

رقابت در تکنولوژی گوشی‌های هوشمند و افزایش بی‌وقفه در روند قیمت آن‌ها حتماً شما را یاد زمانی می‌اندازد که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها از قیمت پایین خانه، ماشین و بسیاری چیزهای دیگر حرف می‌زدند و برای شما خنده‌دار به نظر می‌رسید، اما آن زمان دور نیست که گوشی هوشمند زیر 1000 دلار هم برای نسل آینده افسانه‌ای و خنده‌دار جلوه کند!

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.