چگونه iOS 11 Beta 1 را نصب کنیم

دو روز پیش اپل اولین نسخه بتای عمومی iOS 11 را منتشر کرد و حالا تمام کاربران iPad و iPhone می توانند دستگاه خود را به این نسخه ارتقا دهند. این اولین نسخه بتا از iOS 11 است که به صورت عمومی در دسترس تمامی کاربران قرار گرفته است و کاربران می توانند با نصب این نسخه از قابلیت های آن استفاده کنند.

برای نصب iOS 11 Beta 1 ابتدا باید از اینکه دستگاه شما  این نسخه از سیستم عامل را پشتیبانی می کند اطمینان حاصل کنید. دستگاه های پشتیبانی کننده از iOS 11 عبارتند از:

iPhone 7 ,iPhone 7 Plus ,iPhone 6s ,iPhone 6s Plus ,iPhone 6 ,iPhone 6 Plus ,iPhone SE,iPhone 5s

12.9-inch iPad Pro 2nd generation, 12.9-inch iPad Pro 1st generation, 10.5-inch iPad Pro ,9.7-inch iPad Pro

iPad Air 2,iPad Air,iPad 5th generation,iPad mini 4,iPad mini 3,iPad mini 2

iPod touch 6th generation

قبل از اقدام به نصب این نسخه از سیستم عامل باید یادآور شویم که iOS 11 هنوز در حالت بتا قرار دارد و قاعدتا نسخه پایدار آن هنوز منتشر نشده است. در صورت نصب این نسخه حتما با باگ های نرم افزاری متعدد مواجه خواهید شد و این مسئله شاید در کارکرد دستگاه شما اختلال های زیادی را ایجاد کند. علاوه بر اینکه طبق سیاست همیشگی اپل امکان Downgrade کردن دستگاه شما کمی دشوار است. هر چند که این امکان برای دستگاه های آپگرید شده به نسخه بتا موجود است اما ممکن است نتوانید دستگاه را به راحتی به نسخه قبلی سیستم عامل برگردانید. همچنین اپل مگ هیچ مسئولیتی در قبال خرابی و عدم کارکرد دستگاه شما ندارد.

حال برای نصب این نسخه از iOS مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا از تمام اطلاعات دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. پیشنهاد می شود که به حساب iCloud اکتفا نکنید و از طریق iTunes از اطلاعات به طور کامل بک آپ بگیرید.
  • به وب سایت apple.com رفته و Apple ID خود را در آنجا وارد کنید.

چگونه iOS 11 Beta 1 را نصب کنیم

  • در وب سایت مذکور بر روی Download Profile کلیک کرده و منتظر بارگذاری مرحله بعد شوید (ممکن است این مرحله کمی طول بکشد)

چگونه iOS 11 Beta 1 را نصب کنیم

  • بر روی گزینه Install ضربه بزنید

چگونه iOS 11 Beta 1 را نصب کنیم

  • به بخش Settings > General > Software Update رفته و عبارت Download & Install را انتخاب کنید.

دستگاه شما پس از دریافت نسخه جدید iOS اقدام به نصب سیستم عامل می کند. توجه کنید که دستگاه چندین بار در ریستارت می شود و مرحله ریبوت کمی طولانی خواهد بود.

توصیه می شود اگر تجربه نصب سیستم عامل برروی دستگاه را ندارید، حتما این کار را به افراد متخصص واگذار کنید و تا انتشار نسخه نهایی iOS 11 صبر کنید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.