چطور از خاموش شدن آیفون زمانی که شارژ رو به پایان است جلوگیری کنیم

حتماً برای شما هم پیش‌آمده زمانی که از منزل خارج می‌شوید نور آیفون را کم کنید و Wifi گوشی را خاموش‌کنید و بعد شک کنید که آیا باز هم باید شارژر را با خودتان ببرید یا باتری تا آخر شب دوام می‌آورد؟

اپل در مدل آخرش؛ یعنی آیفون 7 عمر باتری را تا حد رضایت بخشی افزایش داده اما با این‌ وجود باز هم برای کاربران آیفون پیش می‌آید که در میانه روز شارژ آن‌ها رو به پایان باشد و یا در راه برگشت به خانه زمانی که به موزیک گوش می‌کنند آیفونشان خاموش شود.

برای ذخیره بیشتر شارژ آیفون راه‌ها و ترفندهای بسیاری وجود دارد که در ادامه اپل مگ به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کند:

 

Low Power Mode؛ دوست همیشگی آیفونی‌ها

وقتی شارژ آیفون شما به 20 و بعد از آن 10 درصد می‌رسد آیفون به‌طور خودکار حالت Low Power Mode را  فعال می‌کند که در این حالت  نور صفحه به‌طور خودکار کم می‌شود، AirDrop و آیکون‌های مشابه غیرفعال می‌شود، میزان انیمیشن‌های نمایشگر کاهش می‌یابد و در مجموع فعالیت دستگاه کاهش می‌یابد. این حالت زمانی فعال می‌شود که شارژ شما به 20 و یا 10 درصد برسد اما زمانی که می‌خواهید به بیرون از خانه بروید و مطمئن گردید که شارژ شما به‌ اندازه کافی دوام می‌آورد بهتر است این حالت را در تنظیمات>>Battery فعال کنید، به‌هرحال کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند!

 

 چطور از خاموش شدن آیفون زمانی که شارژ رو به پایان است جلوگیری کنیم باتری

Background Activity

نوتیفیکیشن ها، وضعیت آب‌وهوا، موقعیت مکانی اپلیکیشن ها برای آپدیت شدن از عمر باتری کم می‌کنند که شما می‌توانید این فعالیت‌ها را زمانی که بیرون از خانه هستید غیر فعال کنید. کافی است به تنظیمات بروید General>>Background App Refresh را خاموش‌ کنید.

 

نور نمایشگر را کم کنید

نور نمایشگر در صفحه تنظیمات پایینی قابل تنظیم است می‌توانید دستی آن را تنظیم کنید اما اگر از این کار خسته شدید و خواستید که همیشه نور آیفون در کمترین حالت خود باشد در قسمت تنظیمات Display & Brightness را انتخاب کنید و Auto Brightness را غیرفعال کنید. این کار به عمر باتری شما بیش از آنچه فکر می‌کنید کمک می‌کند، شاید بتوانید چند ساعت به عمر باتری روزانه بیافزایید.

 

به‌روز رسانی ایمیل‌ها را غیرفعال کنید

هرچند دقیقه ایمیل‌های شما به‌روز رسانی می‌شود و دانلود ایمیل‌های جدید از  میزان باتری شما کم می‌کند می‌توانید در قسمت تنظیمات Mail, contact, Calender گزینه Fetch New Data را غیرفعال کنید. حتی می‌توانید گزینه Manually را انتخاب کنید تا هر وقت که اپلیکیشن ایمیل را باز کردید ایمیل‌ها آپدیت شود.

 

LTE؛ دشمن باتری

اینترنت LTE فوق‌العاده است اما دشمن اصلی باتری است. اگر نیازی به اینترنت پرسرعت ندارید LTE را با 3G تعویض کنید. اگر هم به اینترنت نیاز ندارید و بیرون از خانه هستید حتماً اینترنت را غیرفعال کنید.

 

Wifi و Bluetooth را غیرفعال کنید

درست است که Wifi به‌اندازه اینترنت Cellular انرژی آیفون را مصرف نمی‌کند اما خاموش کردن این دو گزینه در تنظیمات و یا صفحه تنظیمات پایینی آیفون می‌تواند چند درصد به عمر باتری کمک کند.

 

زمان روشن ماندن نمایشگر را کم کنید

از آن جایی‌ که بخش عمده گوشی‌های هوشمند را صفحه‌ نمایش‌ در بر میگیرد، پس بیشترین چیزی که باتری آیفون را مصرف می‌کند نمایشگر است. برای اینکه شارژ بیشتری در طول روز ذخیره داشته باشید اکیدا پیشنهاد می‌شود که زمان روشن ماندن صفحه‌نمایش را کم کنید. برای مثال شما 30 ثانیه برای ارسال پیام از آیفون استفاده می‌کنید اما نور آیفون تا چند دقیقه بعد هم روشن باقی می‌ماند. یعنی شما کمتر از یک دوم زمانی که نمایشگر روشن است از آن استفاده می‌کنید. برای این کار به‌ تنظیمات بروید و صفحه Display & Brightness را بازکنید و زمان Auto Lock را به 30 ثانیه تغییر دهید.

 

Location Service را غیرفعال کنید

خیلی از اپلیکیشن های شما دائماً موقعیت مکانی که شما در آن قرار دارید را آپدیت می‌کنند و GPS آیفون مدام در حال فعالیت و استفاده از شارژ شماست. غیرفعال کردن Location Service به حتم به ذخیره بیشتر باتری کمک می‌کند. برای این کار به منوی تنظیمات بروید و Privacy را انتخاب کنید و حالا Location Service را غیرفعال کنید. اما خاطرتان باشد که وقتی به خانه برگشتید دوباره آن را فعال کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.