چرا برخی iMessage ها سبز و برخی آبی‌اند

اگر تلفن همراه شما آیفون باشد حتما متوجه شده‌اید که برخی از iMessage ها آبی و برخی سبزند، ولی چرا؟

پاسخ کوتاه است؛ پیام‌های آبی با تکنولوژی Apple iMessage ارسال شده اند در حالیکه سبزها با سیستم سنتی پیام رسانی ارسال شده اند که همان SMS یا Short Message Service است.

با‌ این‌ حال آیا واقعا رنگ iMessage شما اهمیت دارد؟ شاید، شاید هم نه. در واقع سیستم SMS از طریق همان شبکه‌ای ارسال می شود که با آن تماس صوتی برقرار می کنید و برای هر پیام بسته به نوع آن هزینه مشخصی تعیین شده، اما Apple iMessage از راه اینترنت ارسال می‌شود، که دو مزیت مهم دارد؛ ارسال پیام رایگان و ارسال پیام‌های متنوع‌تر. واضح است که شما نمی توانید از طریق SMS مکان خود را ارسال کنید، پیام صوتی بدهید، از ارسال پیام مطمئن شوید و یا ببینید که آیا مخاطب شما در حال نوشتن پاسخ شماست یا نه.

ولی این پیام‌رسان هوشمند معایبی هم دارد. برای مثال شما تنها می‌توانید به مخاطبانی که آیفون دارند Apple iMessage ارسال کنید؛ بدین معنی که اگر مخاطبان شما از سیستم عاملی غیر از iOS استفاده می‌کنند رنگ پیام شما سبز خواهد بود.

گاهی ممکن است مخاطب شما آیفون داشته باشد اما پیام شما سبز رنگ باشد که علل مختلفی دارد:

  • ممکن است شما و یا مخاطبتان iMessage را غیر فعال کرده باشید که باید تنظیمات آیفون خودتان را چک کنید.
  • شاید هم شبکه اینترنتی برای ارسال پیام در دسترس نباشد.
  • چرا برخی iMessage ها سبز و برخی آبی‌اند

 

بنابراین تنها دلیلی که شما نخواهید از iMessag‌e رایگان با ویژگی های متنوع تر استفاده کنید احتمالا در دسترس نبودن اینترنت است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.