پشتیبانی صفحه کلید iOS 11 از زبان فارسی

بهترین خبر برای کاربران ایرانی iPhone پشتیبانی صفحه کلید iOS 11 از زبان فارسی است.

iOS ‌11 هفته گذشته در جریان اولین روز کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد. تغییرات iOS‌ 11 به نسبت تغییرات نسل های قبلی بسیار زیاد بوده و اپل تنها به معرفی مهمترین تغییرات آن در کنفرانس توسعه دهندگان پرداخت. در این میان یکی از تغییراتی که برای کاربران ایرانی بسیار مهم است، امکان پشتیبانی صفحه کلید رسمی iOS‌ 11 از زبان فارسی است.

تا پیش از این کاربران فارسی زبان دستگاه های مبتنی بر iOS مجبور استفاده صفحه کلید رسمی با زبان عربی، یا نصب صفحه کلید های Third Party بودند که مشکلات زیادی را در تایپ کلمات ایجاد می کرد. اما حالا اپل این امکان را برای کاربران فارسی زبان دستگاه های خود نیز قرار داده است. صفحه کلید  iOS از این پس به طور کامل از حروف فارسی، نیم فاصله، اعداد و نشانه ها پشتیبانی می کند.

برای استفاده از زبان فارسی در iOS 11 به بخش Setting> General> Keyboard> Keyboards رفته و Add New Keyboard را انتخاب کنید. نهایتا در قیمت انتخاب زبان ها Persian را انتخاب کرده و از صفحه کلید تماما فارسی iOS لذت ببرید.

نسخه عمومی iOS‌ 11 از پاییز امسال در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و اکنون تنها نسخه بتای توسعه دهندگان آن، آماده نصب است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.