FDA در حال ارائه برنامه ای جدید در حوزه سلامتی هوشمند

هفته گذشته Scott Gottlieb از ماموران عالی رتبه سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا، طی بیانه ای اعلام کرد که این سازمان دولتی به دنبال ارائه برنامه ای تایید شده برای نوآوری های جدید در زمینه روند کاری دستگاه های هوشمند سلامتی و دیجیتالی است.

Scott Gottlieb در این بیانیه اعلام کرد که FDA به زودی ابتکارات گسترده ای را با تمرکز بر پرورش نوآوری در میان محصولات سلامتی به کار خواهد برد و به زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد شد. هدف اصلی این سازمان در حال حاضر ارائه برنامه ای مشخص است که بر روی محصولات سلامتی دیجیتالی و هوشمند تمرکز دارد. این برنامه شامل مجموعه ای از روش ها و فاکتور های معتبر برای مدیریت این گونه محصولات است.  این برنامه روش های پیاده سازی سیستم های هوشمند در قرن بیست و یکم را آماده خواهد کرد و در چند ماه آینده از نسخه ابتدایی آن پرده برداری خواهد شد.

تاکنون محصولات هوشمند سلامتی زیادی به بازار آمده اند اما هیچ کدام از ارگان های سلامتی و پزشکی معتبر، برنامه ای مشخص برای تایید و یا رد استفاده از آنها ارائه نداده اند. تا پیش از این نیز خبرهایی از توسعه کیت تشخیص میزان قند خون برای اپل واچ پخش شده بود که ادعا می کرد تیم کوک شخصا در حال استفاده از آن است. اما همان طور که گفته شد، اپل امیدی به دریافت تاییدیه FDA نداشت. اما حالا به نظر می رسد که FDA به طور رسمی در حال ایجاد یک برنامه مشخص و مکتوب برای این محصولات باشد.

FDA در حال ارائه برنامه ای جدید در حوزه سلامتی هوشمند

اپل در حال حاضر در تلاش است تا سیستم تشخیص میزان قند خون را برای Apple Watch توسعه دهد. طبق اخبار منتشر شده، اپل به دنبال آن است که این سنسور را به گونه ای طراحی کند تا به هیچ وجه وارد پوست نشده و تنها با اتصال به سطح بیرونی پوست دست تشخیص های لازم را انجام دهد. همچنین یک پروژه جانبی دیگر نیز در مورد پیش بینی بیماری های قلبی توسط اپل واچ در حال توسعه است. پیش بینی می شود Apple Watch جزو اولین محصولاتی باشد که پس از ارائه مشخص این برنامه، مجوز معتبر سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.