اپل ۲ میلیون آمریکایی را شاغل کرده است

تیم کوک، مدیرعامل اجرایی اپل می گوید این شرکت 2 میلیون شغل داخل آمریکا درست کرده که یک میلیون و نیم این شغل ها، شامل توسعه اپلیکیشن ها می شود و در سراسر آمریکا پخش شده اند.

تیم کوک این ادعا را در مصاحبه تفصیلی خود با Bloomberg مطرح کرد، آنجا که خبرنگار این نشریه از او درباره نقش اپل در افزایش سرعت اشتغال زایی در آمریکا و دیگر کشورها پرسید.

کوک در پاسخ به این سوال گفت: من به عنوان مدیرعامل اجرایی، احساس مسئولیت خاصی نسبت به رشد اشتغال زایی در آمریکا می کنم. همچنین من دید متفاوتی نسبت به افراد هم رده خودم در شرکت های دیگر دارم. در عین حال نقش اپل را در این مسئله بیشتر از هر کمپانی دیگری می دانم. به دلیل اینکه ما در سطحی عمیق تر از هم رده های خود قرار داریم؛ برای تولید بیشتر باید به سمتی حرکت کنیم که روح تولید به سمت آن حرکت می کند؛ نه جایی که روح تولید در آن ایستاده است. پس سوال اصلی این است که ما به کدام سمت در حال حرکت هستیم؟ روند تولید ما کاملا پیشرفته است. و این دقیقا مانند حرکتی است که صنایع رباتیک در پیدا کردن روش های صنعتی اسمبل کردن به کار می برند. اما تولید پیشرفته برای ما، نیاز به شغل های زیادی دارد. مثال مهم قابل استناد در این زمینه، کورنینگ است. ما با این شرکت در زمینه های مختلفی کار می کنیم که نوآوری های آمریکایی ها را برای پذیرش شغل های متعدد به کار می گیرد.

او ادامه داد: بسیاری از مسائل به همین صورت است. ما می توانیم از سطح تخصص خودمان برای حرکت به سمتی که روح تولید درحال حرکت است استفاده کنیم و صراحتا ما تا جایی که امکانش باشد پولمان را داخل ایالات متحده خرج می کنیم. اپل بسیاری از اجزا را داخل کشور تولید می کند. این مسئله توسط بسیاری از مردم نادیده گرفته می شود چرا که فقط به اسمبل پایانی محصولات نگاه می کنند. آمریکا دارای افراد تحصیل کرده بسیاری برای جذب در این شغل ها است.

به گفته تیم کوک، اپل 2 میلیون شغل داخل آمریکا درست کرده که یک میلیون و نیم این شغل ها، شامل توسعه اپلیکیشن ها می شود و در سراسر آمریکا پخش شده اند.

مدیرعامل اجرایی شرکت اپل گفت: شما می توانید آمار دقیق شرکت ما را مشاهده کنید. ما در ابتدا شروع به فکر در مورد این مسئله کردیم که چه کاری از دستمان بر می آید. سپس شروع به ساخت یک زبان برنامه نویسی کردیم که یادگیری آن آسان بود و آن دقیقا همان Swift است. کار دومی که ما انجام دادیم، این بود که به خودمان گفتیم که می توانیم به جای جست و جو برای افراد تحصیل کرده، دوره های تحصیلی خودمان را گسترش دهیم. ما این دوره ها را برای مدارس ابتدایی گسترش دادیم چرا که کدنویسی مانند زبان مادری باید از کودکی آموزش داده شود. به همین دلیل ما  Swift Playgrounds را توسعه دادیم.

کوک در ادامه این گفت و گو افزود: بعد از این بود که به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از جوانان به سمت Swift Playgrounds نمی روند چرا که آنها در دبیرستان و دانشگاه مشغول تحصیل هستند. ما برای آنها چه کاری می توانستیم انجام دهیم؟ پس ما با گروه های سنی مختلف روبرو بودیم. دانشگاه های مثل استنفورد نیاز به کمک ما ندارند. آنها یک قدم از همه جلوتر هستند. اما دانشگاه های محلی و کوچکتر نیاز به کمک ما دارند. دانشگاه های محلی تاریخچه خوبی برای ارائه توسعه دهندگان خوب ندارند و مثل علف از همه جا سر در آورده اند. اگر بخواهیم صادق باشیم کار ما بزرگ ترین سیستم اشتغالزایی در تمام آمریکا خواهد بود. به همین دلیل ما دوره های Swift را با هدف ارائه به دانشگاه های محلی در سراسر آمریکا آماده کردیم. ما این دوره ها را در محیط هایی که شانس بیشتر برای اشتغالزایی داشتند ارائه دادیم تا فیدبک های لازم را برای گسترش بیشتر آن را به دست آوریم. ما این دوره ها را به صورت رایگان در Houston ارائه دادیم. ما با دانشگاه محلی آلاباما همکاری کردیم. ما با سیستم عظیم آموزشی در اوهایو و حتی کالیفورنیا نیز همکاری کردیم و آنها را محدود نکردیم. پیشنهاد این دوره ها از پاییز شروع خواهند شد. این کار ما حرکتی عظیم برای ایجاد شغل در مناطق آماری مختلف خواهد بود. ما همچنین بزرگ ترین تعداد دانشجویان برنامه نویس را در دست داریم. همکاری با این افراد آرامش بخش است. آنها ایده هایی فوق العاده دارند و تشنه یادگیری هستند. بدون هیچ روش بدبینانه ای، ما می توانیم این کار را انجام دهیم. می توانیم به کسانی که از دنیای تکنولوژی دور مانده اند، فرصت جدید دهیم.

متن مصاحبه تیم کوک با Bloomberg را می توانید اینجا بخوانید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.