اپل بعضی از مدل‌های قدیمی مک بوک پرو را تعویض می‌کند (تکذیب شد)

اپل اخیراً به‌ منظور ارائه بهتر خدمات پس از فروش، اقدام به تعویض بعضی از مک بوک پروهای قدیمی در برخی از کشورها کرده است. بر همین اساس بعضی از مدل‌های مک‌بوک پرو 2012 و 2013 که نیاز به خدمات تعویض باتری دارند، با قیمت مشخص توسط اپل تعویض خواهند شد.

باتری‌های لیتیومی به‌کاربرده شده در مک‌بوک‌ها پس از گذشت چند صد سیکل شارژ، به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند و قابلیت نگهداری شارژ را از دست می‌دهند. همین مساله باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران پس از اتمام عمر مفید باتری، نیاز به خدمات تعویض باتری داشته باشند.

در این میان اپل به مشتریان بعضی از مک‌بوک پروهای 2012 و 2013 که سرویس ویژه خدمات پس از فروش AppleCare+ را دارند پیشنهادی ویژه‌ای ارائه داده است. بر اساس این پیشنهاد، کاربران این محصولات می‌توانند باتری دستگاه را به‌صورت رایگان تعویض کرده و یا به‌کلی دستگاه خود را با پرداخت 199 دلار در آمریکا، 199 پوند در انگلستان و 259 دلار در کانادا با یک مدل جدیدتر تعویض کنند. اپل همچنین تأکید کرده که مدل‌های مک‌بوک پروی 15 اینچ عرضه‌ شده در اواسط 2012 تا اوایل 2013، شامل این پیشنهاد ویژه نمی‌شوند.

اپل همواره در دفترچه تمامی مدل‌های مک‌بوک، تعداد سیکل‌های کارکرد و عمر مفید باتری را درج می‌کند. بر همین اساس متوسط سیکل شارژ مک‌بوک پروها حدود 1000 سیکل است. اما با این‌ حال اپل سعی می‌کند تا به‌منظور جلب رضایت مشتریان، بهترین خدمات پس از فروش را ارائه دهد.

آپدیت: اپل اعلام کرده که به دلیل مشکل در موجودی قطعات این سری لپ تاپ ها. در حال حاضر کاربران این محصولات میتوانند از طریق اپل استور های رسمی در کشور های تحت پوشش این خدمات دستگاه خود را به طور موقت با مدلی برابر از لحاظ قدرت سخت افزاری تعویض کنند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.