هر آنچه اسپیکرهای خانگی انجام دهند، HomePod بهترش را انجام می‌دهد

«هر آنچه Amazon و Sonos می‌توانند انجام دهند، HomePod بهترش را انجام می‌دهد.» این بخشی از سخنان تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل در کنفرانس WWDC در کالیفرنیا است. این محصول جدید اپل در ماه دسامبر سال جاری در اپل استورهای انگلستان، آمریکا و استرالیا عرضه خواهد شد. اسپیکری هوشمند، تقریباً استوانه‌ای شکل و 7 اینچی که تنها بعد از معرفی و قبل از عرضه به بازار توانست از بسیاری از رقبای خود سبقت بگیرد.

در حال حاضر بهترین اسپیکرهای خانگی Amazon Echo و Google Home هستند و اسپیکر خانگی اپل با وجود اینکه هنوز به بازار عرضه نشده در رده سوم قرار دارد. HomePod؛ آخرین محصول معرفی شده اپل است که ساخت آن سال‌ها طول کشید و نهایتاً در کنفرانس ماه ژوئن WWDC معرفی شد.

مدیر عامل اپل می گوید: «ما معتقدیم که هوم پاد تجربه موزیک خانگی را به مرحله بعدی خواهد برد.»

هوم پاد می‌تواند تمام موزیک‌هایی که در Apple Music وجود دارد را از طریق دستیار هوشمند اپل؛ Siri پخش کند و اگر در رابطه با موزیک در حال پخش برای مثال گیتاریست آهنگ سؤال کنید جواب خواهد داد. اما ما معتقدیم چیزی که باعث شده تیم کوک اسپیکر هوشمند اپل را مرحله نوینی در تجربه موسیقی خانگی معرفی کند سیستم «آگاهی فضایی» است که هوم پاد را هوشمندتر از چیزی که انتظار می‌رفت می‌کند. این سیستم از 7 اسپیکر توییتر؛ صدای زیر و اسپیکر صدای بم 4 اینچی و چندین سنسور تشکیل شده که با توجه مساحت اتاق و اشیاء اطرافش می‌تواند در آن واحد بسامد و دامنه صدا را تغییر دهد.

سیستم عصبی مرکزی این اسپیکر هوشمند همان دستیار محبوب اپل؛ Siri است که با پردازشگر A8 عمل می‌کند و به‌سرعت و دقت آیفون 6  به صداها و فرمان‌های اطرافش پاسخ می‌دهد. قابلیت هوشمند دیگر Siri این است که سلیقه موسیقایی شما را بعد از مدتی شناسایی می‌کند و همین امر باعث شده که به او «موزیکولوژیست» بگویند!

اما HomePod علاوه بر پخش موزیک و اطلاعات موسیقی چه کارهای دیگری می‌تواند انجام دهد؟ یکی دیگر از ویژگی‌های مهم و اصلی هوم پاد تلفیقش با لوازم هوشمند سازی خانگی است، برای مثال در آینده برای تنظیم نور خانه و یا ترموستات و درب پارکینگ نیازی نیست که از آیفون و آیپد کمک بگیرید و دستی تمام این کارها را انجام دهید. تنها کافی است برای این کار از Siri کمک بگیرید.

همچنین می‌توانید از Siri در رابطه با شرایط آب و هوایی و اطلاعات روزمره راه‌ها و جاده‌ها و در آینده نزدیک در زمینه رویدادهای روز دنیا مثل کنسرت، گالری و غیره سؤال کنید.

قیمت HomePod در حال حاضر چیزی حدود 349 دلار تخمین زده شده که شاید بیشتر از سایر اسپیکرهای هوشمند خانگی در دنیا باشد اما اپل اعلام کرده این اسپیکر هوشمند قرار است تجربه موسیقی خانگی را متحول کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.