نسل ششم آیپاد نانو رسماً از رده خارج شد

اپل 30 آگوست (8 شهریور) نسل ششم آیپاد نانو را رسماً به لیست محصولات از رده خارج و مطرود خود اضافه کرد.

تولید نسل ششم آیپاد نا‌نو سپتامبر 2010 شروع و دو سال بعد یعنی سپتامبر 2012 متوقف شد. اپل معمولاً وقتی تولید محصولی را متوقف می‌کند تا 5 سال بعد به مشتری خدمات از فروش محصول را ارائه می‌دهد و تعمیر آن را قبول می‌کند.

اکنون باگذشت 5 سال از توقف تولید آیپاد نا‌نو، اپل رسماً در اپل استور اعلام کرد که تعمیرات مربوط به آیپاد نا‌نو را بعد از این نمی‌پذیرد و این محصول از این به بعد شامل خدمات پس از فروش اپل نمی‌شود.

طبق قانون اپل صاحبان آیپاد نانو که در کالیفرنیا زندگی می‌کنند می‌توانند با استفاده از قرارداد AppleCare تا 5 سال دیگر یعنی تا سال 2019 از خدمات و تعمیرات اپل برای آیپاد خود برخوردار شوند.

یکی از ویژگی‌های خاص نسل ششم آیپاد نا‌نو دیزاین مربعی شکل آن و هم‌اندازه بودن آن با ساعت مچی بود. هم‌زمان با تولید نسل ششم آیپاد نا‌نو بندها و اکسسوری‌های مختلف با دیزاین‌های جذاب نیز برای آن تولید شد که شکل و شمایلی شبیه اپل واچ‌های امروزی به آن داده بود. می‌توان گفت که آیپاد نانو در زمان خود در واقع از نسل‌های اول اپل واچ‌ها بود.

نسل ششم آیپاد نانو برخلاف نسل پنجم آن دوربین فیلم‌برداری و اسپیکر ندارد ولی در عوض اپل به آن یک صفحه لمسی و قابلیت شافل را اضافه کرده است.

در نسل هفتم آیپاد نا‌نو اپل از دیزاین مربعی شکل نسل ششم صرفنظر کرد و دوباره به دیزاین مستطیلی شکل بازگشت. اپل به سری هفتم آی‌پادها کلید Home را نیز اضافه کرد. دیزاین آی‌پادها تا زمان توقف کامل تولید کلیه آی‌پادها در جولای به همین سیاق باقی ماند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.