قابلیت تماس پنهانی با پلیس در پتنت جدید اپل

اپل از آن دسته شرکت‌هایی است که در رابطه با محصولاتش هر روز با اختراعات و پتنت‌های جدیدی روبه‌رو می‌شود. روز گذشته یکی از این اختراعات نظر خبرگزاری‌ها را به خودش جلب کرد؛ اختراعی که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق اثر انگشت بدون اینکه چیزی روی صفحه درج شود با پلیس تماس بگیرند.

روش استفاده از تکنولوژی اثر انگشت برای تماس با پلیس باید با استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل تلفن همراه متفاوت باشد. طبق این پتنت افراد با سری‌های متوالی از اثر انگشت می‌توانند با پلیس تماس بگیرند، بدون آن که چیزی روی صفحه نمایش مشخص شود. اما این تکنولوژی احتمالاً به پلیس این امکان را بدهد که بتواند از آیفون فرد اطلاعات صوتی و یا تصویری آنلاین دریافت کنند. از طرفی اطلاعات ضروری فرد از جمله اطلاعات کارت‌ بانکی، کارت شناسایی یا آدرس محل زندگی افراد نیز از آیفون‌شان حذف می‌شود.

این ‌یکی از اختراعات جالب توجه وب‌سایت Patently Apple است، جایی که پتنت‌های ثبت شده از جانب اشخاص و شرکت‌های مختلف در زمینه محصولات اپل را منتشر می‌کند. خیلی از اختراعات ثبت شده در دنیا هرگز روی آفتاب را به خود نمی‌بینند، اختراعات ثبت شده در زمینه محصولات اپل نیز از این دسته مستثنا نیستند، با این‌ وجود از نظر بسیاری پتنت تماس پنهانی با پلیس ارزش بررسی و عملی شدن از جانب این شرکت را دارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.