شایعات جدید حذف Touch ID در آیفون بعدی را تائید می‌کند

جدیدترین گزارش وال‌استریت ژورنال، شایعات پیشین مبنی بر حذف Touch ID را تائید می‌کند. با اپل مگ همراه باشید.

شایعات درباره حذف Touch ID، اولین بار چهار سال پیش در سال 2013 مطرح شد اما در چند ماه گذشته به‌خصوص پس از تحلیل‌های KGI و بلومبرگ قوت بیشتری به خود گرفت. در جولای امسال بلومبرگ ادعا کرده که اپل احتمالاً سنسور اثر انگشت را با سیستم تشخیص چهره جایگزین خواهد کرد. تا پیش از آن نیز KGI ادعا کرده بود که اپل قادر به تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر پنل OLED نبوده و به همین دلیل، کوپرتینویی‌ها مکانیزم سیستم احراز هویت بیومتریک خود را به‌طور کل عوض خواهند کرد.

این شایعات و تحلیل‌ها در حالی مطرح می‌شدند که تا به امروز هیچ خبر موثقی درباره آن‌ها وجود نداشت. اما حالا وال‌استریت ژورنال در مطالب اخیر خود ادعا کرده که Touch ID به‌طور کل حذف خواهد شد.

وال‌استریت ژورنال ادعا می‌کند که اپل در تعبیه Touch ID دچار مشکل شده و دلیل آن نیز همان‌طور که تا پیش‌ از این می‌دانستیم وجود نمایشگر OLED در آن است. گزارش اخیر همچنین تائید می‌کند که اپل حتی برای تعبیه سیستم احراز هویت اثرانگشت بر روی دکمه‌های کناری و پنل پشتی نیز برنامه‌ای ندارد.

بر همین اساس می‌توان سیستم احراز هویت تشخیص چهره که این روزها با نام Face ID شناخته می‌شود را به‌عنوان تنها جایگزین Touch ID دانست. درصورتی‌ که این شایعات در روز سه‌شنبه به حقیقت بپیوندند؛ اپل باید Face ID را با دقت فراوانی توسعه داده باشد چراکه این قابلیت جدید؛ حرف اول و آخر اپل برای تعبیه یک سیستم احراز هویت بیومتریک در آیفون خواهد بود.

با این‌ وجود باید تا دو روز دیگر منتظر بود و دید که آیا اپل می‌تواند با تشخیص چهره و دوربین‌های سه‌بعدی مجهز به لیزر خودش رضایت و امنیت کامل را برای مشتریانش به دست بیاورد یا خیر.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.