Chris Lattner بعد از اپل از تسلا هم جدا شد

رئیس بخش نرم افزار تسلا تنها شش ماه پس از خروج از اپل از تسلا نیز جدا شد.

Chris Lattner، مدیر بخش نرم افزار Autopilot شرکت تسلا در روزی که این شرکت یک مدیر دیگر در زمینه هوش مصنوعی را استخدام کرد، از تسلا جدا شد. تا پیش از این او به عنوان یکی از اعضای اصلی تیم مهندسی نرم افزار اپل شناخته می شد که 6 ماه پیش، برای همکاری با تسلا از اپل جدا شده بود. Lattner روز گذشته در حساب حساب توییتری خود جدایی اش از تسلا را تایید کرد.

تنها چند ساعت زودتر از توییت Lattner، شرکت تسلا اعلام کرده بود که Andrej Karpathy، یکی از متخصصان هوش مصنوعی را به عنوان گرداننده بخش نرم افزاری Autopilot و هوش مصنوعی به کار گرفته است. Karpathy تا پیش از این در زمینه تحقیقات بر روی هوش مصنوعی باز (OpenAI)، در کنار ایلان ماسک و دیگر پیشگامان این فناوری در سیلیکون ولی فعالیت می کرد.

OpenAI شامل مجموعه ای از فناوری های هوش مصنوعی است که به صورت غیر انتفاعی در حال توسعه هستند.

سخنگوی تسلا نیز در مصاحبه ای جدا شدن Chris Lattner از تسلا را تایید کرد و در ادامه ادعا کرد که از نظر کمپانی، او برای مدیریت بخش نرم افزاری هوش مصنوعی مناسب نبوده و به همین دلیل شرکت تصمیم به انتخاب جایگزین برای او کرد.

شرکت تسلا هم اکنون در زمینه تولید تجاری اتومبیل های خودران بسیار موفق عمل کرده است و تا به امروز یکی از پیشگامان فناوری هوش مصنوعی به حساب می آید. با این حساب، شرکت اپل نیز مدت زیادی است که در تلاش برای توسعه فناوری هوش مصنوعی است و تعداد زیادی از متخصصان در این زمینه را به استخدام خود درآورده است. چند وقت پیش نیز تیم کوک، مدیر عامل اجرایی اپل طی مصاحبه ای اعلام کرد که از نظر او هوش مصنوعی مادر تکنولوژی های آینده است و به طور رسمی از ورود اپل به عرصه تولید اتومبیل های خودران سخن گفت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.