ماموریت مخفی اپل؛ تبدیل iPhone به فروشگاه چند‌ منظوره پزشکی

امروزه با ویژگی‌های روزافزون iHealth برای iPhone و iWatch علاقه اپل به حوزه سلامت و پزشکی بر هیچ کس پوشیده نیست. به تازگی CNBC گزارش کرده که اپل یک تیم مخفی برای تبدیل آیفون به یک فروشگاه چند منظوره برای اطلاعات پزشکی کاربرانش دارد که با بیمارستان ها و گروه های صنعتی و تجاری در ارتباطند و هدف آنها تلفیق اطلاعات پزشکی افراد با آیفون آنهاست.

اما منظور کدام اطلاعات پزشکی است؟ به نظر می‌رسد پرونده پزشکی افراد؛ مثل جواب آزمایش و انواع آلرژی ها و بیماری های خاص هم شامل می‌شود. با وجود این اطلاعات آیفون شما در مواقع لازم تصمیم می‌گیرد که این اطلاعات را با چه ارگان‌ها و افرادی در میان بگذارد.

اپل برای افزایش نفوذش در این حوزه به طور مکرر از دستاوردهای بالقوه شرکت در زمینه امنیت فضای میزبان سخن گفته و این دستاوردها زمینه‌ای را برای اپل فراهم می‌کند تا بتواند مدیرت اطلاعات پزشکی افراد و حفاظت از آنها را در اختیار بگیرد.

به علاوه کمپانی اپل افرادی در ارتباط با سازمان FHIR استخدام کرده تا پروتکل رسمی تبادل اطلاعات پزشکی و مدیریت آنها را بیاموزند. به علاوه اپل برای این پروژه خود افرادی نظیر Ricky Bloomfield پزشکی با زمینه کاری انفورماتیک پزشکی و Sean Moore مهندس نرم‌افزار با زمینه کاری حفظ اطلاعات پزشکی استخدام کرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.