حافظه آیفون شما همیشه پر است؟

بسیاری از کاربران آیفون از پر شدن حافظه دستگاه خود شکایت دارند، حتی اخیرا یکی از دوستان من برای گرفتن یک عکس هم حجم خالی نداشت.

از آنجایی که خیلی از کاربران اپل هنوز از آیفون 16GB استفاده می‌کنند، کاملا طبیعی است که با آپدیت کردن اپلیکیشن ها حافظه تلفن همراهشان پر شود، چراکه آپدیت جدید آپلیکیشن ها سنگین تر از ورژن قدیمی آنهاست.

در ادامه چند راهکار برای ذخیره حجم حافظه آیفون شما پیشنهاد داده ایم. با اپل مگ همراه باشید.

 

  1. اپلیکیشنی که بیشترین حجم را اشغال کرده پیدا کنید

قبل از هر کاری ببینید کدام اپلیکیشن همه حجم مفید حافظه آیفون شما را اشغال کرده. منوی تنظیمات را باز کرده و بعد General>>Storage & iCloud Usage>>Manage Storage را باز کنید. حالا لیست اپلیکیشن هایی که حافظه شما را اشغال کرده قابل مشاهده است. معمولا حجم بسیاری از بازی هایی که استفاده نمی‌کنید شما را متعجب می‌کند.

 

  1. پیام های قدیمی را پاک کنید

پیام ها معمولا حجم بالایی از حافظه آیفون شما را اشغال می‌کند. می‌توانید ذخیره پیام هایتان را به مدت کوتاه تری (برای مثال 30 روز) محدود کنید. به منوی تنظیمات رفته و Messages>> keep Messages را باز کنید و گزینه forever را با 1year یا 30days عوض کنید.

 

  1. به جای گالری عکس‌ها را در iCloud ذخیره کنید

این یکی از بهترین راهکارهاست، کافیست تنظیمات را باز کنید و به Photo & Camera رفته و iCloud Photo را فعال کنید. گزینه دیگر Optimize Storage است که وقتی حجم حافظه آیفونتان به حد مشخصی رسید عکس ها خود به خود در iCloud ذخیره می‌شوند.

 

  1. ویدئو های تصادفی و عکس‌های Burst را از گالری پاک کنید

خیلی وقت‌ها به طور کاملا تصادفی به جای اینکه تنها یک عکس بگیریم عکس های Burst می گیریم که همزمان 6 یا بیشتر از یک عکس ذخیره می‌شود.

 

  1. پادکست ها را پاک کنید

اگر در برنامه پادکست اپل صفحه ای را دنبال می‌کنید آیفون شما به طور خودکار تمام قسمت های جدید را دانلود می‌کند. به تنظیمات رفته و در قسمت پادکست Limite Episodes را انتخاب کنید. یادتان باشد که پادکست های قدیمی را هم باید پاک کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.