اپل در ساخت پردازنده‌های مک و مودم‌های آیفون خودکفا می‌شود

اپل به‌تازگی علاقه خود مبنی بر خودکفایی در زمینه ساخت و تولید پردازنده‌های مک‌بوک و چیپ‌های مودم به کار رفته در آیفون را آشکار کرده است. با اپل مگ همراه باشید.

تلاش ا‌پل برای استقلال از تأمین ‌کننده‌های مختلف و کاهش هزینه‌های ساخت از یک ‌طرف، و کشمکش‌های قانونی با برخی از این کمپانی‌های تامین کننده نظیر کوالکام از طرف دیگر باعث شده تا کوپرتینویی‌ها به فکر تولید قطعات حیاتی و اصلی محصولات خود بیافتد. همان‌طور که این مسئله در چند ماه گذشته با عدم همکاری با کمپانی بریتانیایی imagination technologies در تأمین و ساخت چیپ پردازنده‌های گرافیکی آیفون معلوم شد، ا‌پل تلاش می‌کند تا تمامی قطعات محصولات خود نظیر آیفون و مک‌بوک را به تنهایی تولید کند.

بر اساس گزارش های اخیر، اپل به‌تازگی تیم‌هایی از مهندسان تایوانی فعال در شرکت های Novatek و AU Optronics که در زمینه تولید و توسعه درایورها و پنل های نمایشگر تخصص دارند را به استخدام خود درآورده است.

این گزارش ادعا می‌کند که ا‌پل برای تولید چیپ‌های مودم به‌کار رفته در آیفون، دست‌کم دو سال زمان نیاز خواهد داشت و اپل حداقل به یک تیم هزار نفره از متخصصان در این زمینه نیاز دارد.

شرکت تحقیقاتی IC Insights ادعا می‌کند که اپل در حال حاضر پس از سه کمپانی کوالکام، Broadcom و MediaTek به‌عنوان چهارمین کمپانی پردرآمد از لحاظ طراحی و تولید چیپ‌های مختلف شناخته می‌شود که به ‌تازگی با تصاحب بخش چیپ سازی کمپانی توشیبا، تلاش دارد تا جایگاه خود را در این لیست بهبود بخشد.

اپل از سال جاری میلادی تصمیم به خودکفایی و استقلال در زمینه تأمین قطعات به‌کار رفته در محصولات مختلفش گرفته است. قطع همکاری با Imagination Technologies در توسعه پردازنده گرافیکی و ساخت یک شعبه از کارخانه فاکس‌کان در خاک آمریکا از جمله اقدامات اخیر اپل برای خودکفایی هرچه بیشتر برای تولید محصولاتش به‌حساب می‌آید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.