اپل در تاریخ ؛ iPhone 4s و تکرار سرنوشت تلخ آیفون 10

اکتبر 2011، تنها چند روز پیش از رونمایی از آیفون iPhone 4s، اطلاعات این محصول در تمامی وب‌سایت‌ها منتشر شد. با اپل مگ همراه باشید.

سرنوشت آیفون 10 (iPhone X) تا حدودی مشابه با iPhone 4s بود و اسم کامل این تلفن هوشمند تنها چند روز پیش از رونمایی رسمی آن، از طریق نسخه بتای iTunes فاش شد. در کنار نام، یک کد منحصربه‌فرد نیز از تلفن هوشمند جدید آن زمان اپل منتشر شد که نشان از دو رنگ مشکی و سفید از آن داشت.

iPhone 4s آخرین آیفونی بود که در زمان حیات استیو جابز معرفی شد و پس از iPhone 3Gs، دومین آیفونی بود که پسوند S را در نام خود جای داده بود. علاوه بر این اپل تصمیم داشت تا فروش iPhone 4s را به مدت دو سال ادامه دهد و به همین دلیل بر روی بهبودهای سخت‌افزاری آن، زمان زیادی صرف کرده بود.

iPhone 4s در زمان خودش قدرتمندترین تلفن هوشمندی بود که با استفاده از پردازنده A5 و 8 مگا پیکسل دوربین ساخته‌ شده بود. این تلفن هوشمند یک سورپرایز دیگر نیز برای طرفداران داشت و آن‌هم دستیار صوتی هوشمند Siri بود که برای اولین بار در کنار این تلفن هوشمند معرفی شد.

اپل در طول چهار دهه فعالیت خود به مرموز بودن معروف بوده و همیشه تلاش کرده تا آخرین لحظه ممکن اطلاعات مربوط به محصولات جدیدش را به‌صورت محرمانه حفظ کند. همین مسئله باعث شد تا افشای نام iPhone 4s آن‌هم از طریق منابع رسمی اپل در نسخه بتای iTunes یک فاجعه بزرگ برای کمپانی محسوب شود.

6 سال بعد یعنی در سپتامبر امسال نیز با انتشار نسخه Golden Master iOS 11 اطلاعات زیادی از محصولات آماده برای معرفی در رویداد دوازدهم سپتامبر انتشار یافت که باعث شد تقریباً بیش از 90 درصد اتفاقات مربوط به این رویداد، حدود یک هفته قبل از روز موعود به بیرون درز کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.