اپل اپلیکیشن های آی او اس و مک را در سال 2018 در هم ادغام می کند

هم رسان: در صورتی که گزارش اخیر درست باشد، به نظر می رسد که اپل قصد دارد به توسعه دهندگان اجازه دهد تا اپلیکیشن واحدی ایجاد کنند که هم در آی او اس و هم در مک قابل اجرا باشد.

گفته می شود که اپل قصد دارد مجموعه ای از اپلیکیشن ها را در اختیار کاربران خود قرار دهد که عملکرد خوبی در آیفون ها، آیپد ها و کامپیوترهای مک دارند. این احتمال وجود دارد که شرکت پوشش دهی اپلیکیشن ها برای هر دو پلتفرم را از  سال آینده آغاز کند. توسعه دهندگان می توانند اپلیکیشن واحدی طراحی کنند که می توان هم با تاچ اسکرین با آن کار کرد و هم با ماوس و ترک پد.

به گزارش پایگاه خبری هم رسان و به نقل از  بلومبرگ،  اپل این تصیم را به منظور بهبود انتخاب اپلیکیشن برای کاربران مک گرفته است.
در حال حاضر توسعه دهندگان اپلیکیشن های آی او اس و مک را به صورت جداگانه آماده می کند. این به این معناست که نه تنها توسعه دهندگان باید تلاش خود را دو چندان کنند، بلکه کاربران اغلی ادعا می کنند که توسعه دهندگان به اپلیکیشن های macOS به اندازه نسخه های iOS توجه نمی کنند.

اپلیکیشن رسمی توئیتر نمونه ای واضح از این مسئله است. اگرچه اپل اخیرا به روزرسانی هایی برای اپلیکیشن آی او اس ارائه کرده است، اما ماه ها طول می کشد تا این نسخه بتواند قابلیت های مک را به دست آورد. اگر اپل بتواند توسعه دهندگان را قادر به تولید یک اپلیشن واحد برای دو پلتفرم کند، خواهد توانست شکاف موجود را برطرف سازد و قابلیت های جدید را برای کاربران مک زودتر ارائه دهد.
این گزارش اشاره می کند که اپل قصد دارد این تغییر را به عنوان بخشی از به روزرسانی های بعدی iOS و macOS معرفی کند که قرار است در پاییز سال آینده منتشر یابد. خود این برنامه به احتمال زیاد در تابستان سال آینده در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان اپل معرفی خواهد شد. در حال حاضر اپل هیچ صحبتی درباره این گزارش نکرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.