پیام ها در آینده را به صلاح شما پنهان می شوند

اپل ویژگی های جدیدی از iOS 11 را در آخرین کنفرانس WWDC معرفی کرد که یکی از مهمترین آنها پنهان سازی پیام های دریافتی حین رانندگی است. به نظر می رسد حالت جدید «Do Not Disturb for Driving» توانایی پنهان سازی پیام ها حین حرکت خودرو را داشته باشد.

این قابلیت جدید همراه  با  نسخه iOS 11  پاییز امسال در دسترس کاربران آیفون قرار می گیرد  و هدف آن بالا بردن امنیت کاربران و مقابله با به خطر افتادن جان آنهاست؛ به عبارت دیگر برای آرامش کاربر تا رسیدن به مقصد هیچ گونه پیامی بر روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود.

پیام

در صورتی که آیفون شما از طریق بلوتوث یا کابل به خودروی شخصی متصل باشد، حالت Do Not Disturb for Driving همراه با حرکت خودرو به طور خودکار فعال می شود، اما برای سایر سرنشینان هم گزینه ای در تنظیمات تعبیه شده که آیفون آنها را از حالت رانندگی خارج کند.

اگر اطرافیان یا دوستان شما هنگامی که در حال رانندگی هستید به شما پیام دهند آیفون به صورت خودکار پیامی با محتوای «مخاطب در حال حاضر قادر به پاسخگویی نیست» دریافت می کنند که اگر در جواب بنویسند  Urgent پیام آنها روی نمایشگر شما ظاهر می شود.

پیام

ویژگی متمایز کننده دیگر این است که راننده قادر خواهد بود از Apple Maps جهت مسیریابی استفاده کند، اما به منظور امنیت بیشتر قادر نخواهد بود در حال حرکت خودرو مقصد جدیدی را وارد کند. به نظر می رسد که آیفون قرار است برای اولین بار در حوزه  گوشی های هوشمند مراقب امنیت کاربران خود هنگام رانندگی باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.